×

Kierowca ciężarówki, dzięki szybciej reakcji uratował samobójcę!

Niezwykła akcja na drodze. Kierowca ciężarówki zareagował błyskawicznie, widząc kobietę, która chciała się rzucić pod rozpędzone samochody.

Samobójstwo na ruchliwej drodze

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Kierowca ciężarówki został bohaterem po tym, jak  zatrzymał się pod mostem na autostradzie, by uratować dziewczynę, która chciała prawdopodobnie popełnić samobójstwo. Nie wiadomo jak długo się tam znajdowała, jednak przechodnie znajdujący się na moście próbowali z nią rozmawia. Kierowca ciężarówki zauważył ją jak trzymała się krawędzi mostu, który znajduje się nad drogą krajową N7 w pobliżu Dublina znajdującego się w Irlandii.

Bohater, którego tożsamość nie jest znana, zaparkował pod mostem w desperackiej próbie powstrzymania jej przed skokiem. Zablokował jej możliwość skoczenia pod koła samochodów, choć sam wstrzymał ruch na jednym z pasów. Kobieta ostatecznie zrezygnowała z samobójczej próby. Za sprawą jednego zdjęcia historia zaczęła krążyć w sieci, a bohaterski mężczyzna stał się obiektem aplauzu dla wielu użytkowników.

Wyrazy szacunku ze strony internautów

Internet dość szybko obiegła informacja o całym wydarzeniu. Użytkownik podpisujący się jako Keith Dunne był w okolicy  i zrobić zdjęcie, które pokazuje, młodą kobietę przywiązaną do zewnętrznej strony zestawu balustrad na moście na skrzyżowaniu 3 na Naas Road. Opisał zdjęcie zdaniem:

Zamierzała dziś skoczyć na Naas, ale pod nią stanęła ciężarówka Artic

rozpowszechnił zdjęcie na ciężarówki stojącej pod wiaduktem i nadał sprawie pozytywny rozgłos. Inni internauci błyskawicznie zaczęli udostępniać informacje o tej niezwykłej akcji i nie szczędzą pozytywnych słów pod adresem kierowcy:

Dobra robota dla kierowcy ciężarówki, który prawdopodobnie uratował jej życie

Dobra robota dla kierowcy, uratował dziś życie. Czapki z głów dla niego

Co za szybko myślący i bardzo odważny kierowca ciężarówki. Dobra robota, kolego.

Dobrze, że kierowca zareagował tak szybko. Inaczej kobieta skoczyłaby prosto pod rozpędzone samochody zabijając siebie i zagrażając innym uczestnikom ruchu.

Źródła: www.dailymail.co.uk, www.mirror.co.uk, www.unilad.co.uk
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Pixabay, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować