×

Kiedy spotkanie Putina z Zełenskim? Głos zabrała strona rosyjska

Czy aby wojna w Ukrainie dobiegła końca, niezbędne jest spotkanie na szczycie? Kiedy spotkanie Putina z Zełenskim? Głos w odpowiedzi na słowa negocjatora strony ukraińskiej zabrała strona rosyjska. Z wypowiedzi rosyjskiego negocjatora jasno wynika, że do „rychłego spotkania” nie dojdzie tak szybko. Powodem mają być nieporozumienia w związku z żądaniami jednej i drugiej strony. Obydwie strony konfliktu najbardziej dzielą obecnie m.in. odmienne stanowiska w sprawie Krymu i Donbasu.

Kiedy spotkanie Putina z Zełenskim? Strona ukraińska jest na to gotowa

Spotkanie Władimira Putina z Wołodymyrem Zełenskim to wydarzenie, które mogłoby zakończyć straszliwą wojnę i odmienić losy Ukrainy. To coś, na co czeka cały świat. Czy jest szansa, że do spotkania na szczycie dojdzie już niebawem? Pojawiły się takie pogłoski.

Kilka dni temu negocjator strony ukraińskiej Darid Arachamija mówił w ukraińskiej telewizji o rychłym spotkaniu prezydentów Rosji i Ukrainy. Oznajmił, że projekty odpowiednich dokumentów są już na zaawansowanym etapie – Ukraina już wcześniej miała sugerować ustępstwa – w związku z czym możliwa będzie „bezpośrednia rozmowa między głowami obu państw”. Czy aby na pewno?

Kiedy spotkanie Putina z Zełenskim? Jest odpowiedź Rosji

Rosja odpowiedziała na rzekome doniesienia na temat spotkania na szczycie. Wszystko wskazuje na to, że wyczekiwane spotkanie Zełenskiego z Putinem się nie odbędzie, przynajmniej nie w najbliższym czasie.

W niedzielę rosyjski negocjator Władimir Medyński, oświadczył, że „jest jeszcze wiele do zrobienia” i „nie podziela optymizmu, jaki roztacza Arachamija”. Co miał przez to na myśli? Największy spór stanowią obecnie m.in. odmienne stanowiska w sprawie Krymu i Donbasu.

Tymczasem rosyjski negocjator podkreślił, że stanowisko Rosji w sprawie Krymu i Donbasu „pozostaje niezmienne”. Rosja żąda tym samym, aby Ukraina uznała separatystyczne regiony za odrębne państwa, zaakceptowała aneksję Półwyspu Krymskiego przez Rosję, a także zrezygnowała z kandydowania do członkostwa w NATO.

Ukraińcy odbili obwód kijowski! Jest „wolny od okupantów”.

Źródła: wydarzenia.interia.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij