×

Kiedy otwarcie dyskotek i klubów nocnych? W Krakowie można się już bawić!

Kiedy otwarcie dyskotek i klubów nocnych? Imprezowicze już nie mogą doczekać się ponownych „wyjść na miasto”. Co na to właściciele lokali?

Kiedy otwarcie dyskotek i klubów nocnych?

Od ponad miesiąca możemy cieszyć się pójściem do fryzjera i kosmetyczki. Otwarte zostały też kina (chociaż większość zdecydowała się pozostać zamknięta, w tym największe z nich, czyli: Cinema City i Multikino), a także teatry. Ma to na celu „odmrozić gospodarkę” po tym, jak rząd wydał szereg obostrzeń w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

Wciąż jednak zamknięte pozostają dyskoteki i kluby nocne. Imprezowicze już nie mogą się doczekać nocnych „wyjść na miasto”. Póki co, nie wiadomo, kiedy nakaz zabraniający organizowanie imprez tanecznych zostanie zdjęty. Czy jest szansa, że w te wakacje zostaną otwarte lokale oferujące zabawę do samego rana?

Otwarte zostały dyskoteki i kluby w Krakowie

Wielu właścicieli dyskotek i klubów nocnych w całej Polsce boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Brak klientów oznacza brak zarobków, a w konsekwencji nie wiadomo, ile lokali zdoła się utrzymać. Dlatego zaczęli oni szukać rozwiązań. W Krakowie można już zauważyć pierwsze zmiany.

Część krakowskich knajp powoli wraca do funkcjonalności po przerwie wywołanej pandemią. Jednak właściciele muszą przestrzegać nowego reżimu sanitarnego. Imprezy taneczne nadal są zakazane, dlatego postanowili oni zmienić charakter swoich lokali.

Kiedyś nie sprzedawaliśmy pizzy w klubie, w tym momencie bardziej próbujemy się przerobić trochę na restaurację i bardziej na taką spokojną działalność. Kiedyś skupialiśmy się na imprezach tanecznych, teraz próbujemy organizować pub quizy, reklamujemy bardziej bilard.

– powiedział w rozmowie z Super Express właściciel jednego z krakowskich klubów w Starym Mieście, Artur Ponanta.

Czy taka działalność jest legalna?

Małopolski Sanepid dopuszcza takie zmiany. Jednak, jak podkreśla rzecznika Sanepidu w Krakowie, Dominika Łatak-Glonek, każdy przypadek imprezy tanecznej zostanie zgłoszony na policję:

Przy jednym stoliku powinny siedzieć rodziny lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym. W innym przypadku odległości pomiędzy poszczególnymi osobami powinny wynosić minimum 1,5 metra a osoby nie powinny siedzieć na przeciwko siebie. Wyjątkiem są stoliki, gdzie zamontowano przegrodę, na przykład z pleksi.

Krakowska policja donosi, że miała już zgłoszenia dotyczące łamania zasad sanitarnych. Jednak nikt nie umiał odpowiedzieć, ile z nich dotyczyło klubów tanecznych. O ile w ogóle takie były.

Źródła: www.se.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować