×

Znanemu aktorowi zarzucono molestowanie dzieci. Jego wyznanie szokuje internautów

Gwiazda najnowszego filmu Star Trek, Anthony Rapp, w wywiadzie dla amerykańskiego portalu BuzzFeed News przyznał się, że w 1986 roku Kevin Spacey próbował go zgwałcić. Rapp miał wtedy 14 lat. Poruszony sprawą Spacey próbuje wyjaśnić tę sprawę, dodatkowo informując swoich fanów o swojej orientacji.

Gwiazda serialu „House of Cards” zareagowała natychmiastowo

Spacey na swoim profilu opublikował oświadczenie:

Bardzo szanuję i podziwiam Anthony’ego jako aktora. Jestem przerażony słysząc o tej historii. Szczerze powiedziawszy, nie pamiętam tego spotkania. To było prawie 30 lat temu, ale jeśli zachowałem się tak jak zostało to opisane, to jestem winien najszczersze przeprosiny Anthony’emu. Było to bardzo nieodpowiednie zachowanie, spowodowane dużą ilością alkoholu. Przez lata chłopak musiał cierpieć z powodu tego, co się stało. Przepraszam.

businessinsider.com.pl

Dodatkowo aktor wykorzystał sytuację i zdecydował się na wyznanie skrywanej od lat tajemnicy:

Ta historia dodała mi odwagi, aby opublikować inną informację na temat mojego życia. Wiem, że jest mnóstwo plotek na temat tego, jak bardzo chronię swoją prywatność. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że byłem w wielu związkach – zarówno z kobietami jak i mężczyznami. Teraz wybrałem życie jako osoba homoseksualna. Szczerzę i otwarcie chcę o tym mówić i zacząć radzić sobie z moim zachowaniem.

Fani oburzeni

Po wyznaniu aktora w sieci pojawiła się fala krytyki. Fani jednogłośnie uważają, że Spacey chciał odwrócić uwagę od prawdziwego problemu i sytuacji, która wydarzyła się 31 lat temu. Internauci sądzą, że wyznanie na temat orientacji miało zagłuszyć historię opowiedzianą przez Anthony’ego.

Mówię „NIE” oświadczeniu Kevin’a Spacey’a. Nie istnieje żadna ilość alkoholu, która mogłaby usprawiedliwić napaść na 14-latka – wypowiada się na swoim profilu jeden z użytkowników.

Zdobywca Oscar’a o swoim życiu prywatnym zawsze mówił niewiele, był uważany za osobę skrytą, a o jego związkach pojawiało się wiele sprzecznych informacji. Aktor spotykał się z modelkami, aktorkami i dziennikarkami w różnym wieku i o różnych typach urody. Żaden ze związków nie trwał jednak długo. Patrząc na obecne wyznanie 58-letniego Spacey’a można domyślać się, dlaczego.

Może Cię zainteresować

zamknij