×

Katastrofa samolotu w Turcji! Maszyna roztrzaskała się podczas lądowania

Katastrofa samolotu w Turcji! Maszyna podczas lądowania rozpadła się na części. Na jej pokładzie było 177 pasażerów. To dzisiaj kolejna dramatyczna wiadomość z tego kraju. Wcześniej informowaliśmy o potężnej lawinie, która zeszła na ratowników biorących udział w akcji poszukiwawczej.

Katastrofa samolotu w Turcji

Dzisiaj, tj. 5 lutego samolot pasażerski linii Pegasus Airlines, lecący z Izmiru rozbił się podczas lądowania. Maszyna prawdopodobnie wpadła w poślizg i wypadła z pasa startowego na lotnisku Sabiha-Gökçen pod Stambułem z powodu ulewnego deszczu. Chociaż, jak informuje agencja Reutera, samolot przeleciał tuż nad pasem startowym i roztrzaskał się obok.

Według lokalnych mediów, tuż po wypadku na pokładzie samolotu wybuchł pożar, ale został szybko ugaszony przez straż pożarną. Na nagraniach i zdjęciach opublikowanych w Internecie widać przełamaną maszynę z roztrzaskanym kadłubem.

Pojawiły się też filmiki z akcji ewakuacyjnej pasażerów.

Są ranni, ale nie ma ofiar śmiertelnych

Na pokładzie samolotu było 177 pasażerów i 6 osób z załogi. Turecki minister transportu poinformował, że nikt nie zginął ani nie odniósł poważniejszych obrażeń, a powodem rozbicia było „nieudane lądowanie”.

Jak podaje Sky News, prawdopodobnie rannych zostało 21 osób.

Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, www.rmf24.pl, fakty.interia.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij