×

Dramat w górach! W wyniku zejścia potężnej lawiny nie żyje co najmniej 28 osób

Lawiny zeszły z gór we wtorek i środę, przysypując wielu ludzi. Na chwilę obecną wiadomo o 28 ofiarach śmiertelnych i kilkudziesięciu rannych.

Lawina w Turcji

Obie lawiny zeszły we wschodniej Turcji, niedaleko granicy z Iranem. Pierwsza z nich zeszła w okręgu Bahcesaray w prowincji Van i przysypała minibus. W środku znajdowali się zarówno dorośli, jak i dzieci.

Jak podają media wypadku nie przeżyło co najmniej 5 osób. Wiadomo jedynie, że 8 pasażerów wyciągnięto dzięki pomocy ratowników i mieszkańców pobliskiej wioski.

Dzisiaj zeszła kolejna lawina

W środę na miejsce zdarzenia wyruszyła grupa 300 ratowników. Mieli oni wydobyć osoby nadal znajdujące się pod śniegiem. Mimo gęstej mgły ratownicy wznowili akcję poszukiwawczą rozpoczętą poprzedniego dnia.

To właśnie wtedy miała miejsce kolejna tragedia. W to samo miejsce zeszła kolejna lawina przysypując ratowników. Niestety, potwierdzono śmierć 23 z nich. Pozostali nadal przebywają pod śniegiem.

Gubernator prowincji Van Mehmet Emin Bilmez przekazał, że 30 ratowników zostało wyciągniętych spod śniegu. Wielu z nich nadal pod nim przebywa, dlatego ciągle trwa akcja ratunkowa.

Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar. Mamy nadzieję, że akcja ratunkowa przyniesie skutek i reszta osób zostanie wydobyta spod śnieżnej pokrywy

Źródła: wiadomosci.wp.pl, wyborcza.pl, www.tvp.info
Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij