×

Tajemnicze kapsuły w Niemieckim mieście. Ratują życie bezdomnym!

Zima w tym roku dała nam w kość. Niskie temperatury i śnieżyce są wyjątkowo ciężkie dla ludzi bez dachu nad głową. Zimne dni dla nich mogą okazać się śmiertelnie niebezpieczne. Od listopada 2011 zamarzło w Polsce w sumie 58 osób.

Niemieckie miasto Ulm w kreatywny sposób chce ocalić bezdomnych przed zamarznięciem

Wielu bezdomnych nie chce lub nie może korzystać ze schronisk

Choć pomoc ze strony miasta jest oferowana, nie każdy chce lub może z niej skorzystać. Bezdomni pod wpływem alkoholu lub Ci co posiadają zwierzaka, nie mogą liczyć na łóżko w noclegowni.

Z tego powodu miasto Ulm uruchomiło kreatywny program pomocy bezdomnym w znalezieniu awaryjnego schronienia

Ocieplane kapsuły do spania pojawiły się w miejskich parkach. Wykonane są z drewna i metalu. Zespół projektantów wyposażył je w panele słoneczne, które dostarczają kapsułom energię. Dzięki nim bezdomni mogą np. podładować telefon.

Higiena w kapsułach

Widząc ten projekt, pewnie niektórym osobom przeszło przez myśl, czy jest możliwe zachowanie czystości we wnętrzu kapsuł. Sprawdziliśmy to, okazuje się, że mają one zainstalowane czujniki. Informują one pracowników Stowarzyszenia Caritas Ulm-Alb-Dona, że dana „skrzynia” została użyta.

Pracownicy fundacji nie tylko przygotowują nocleg dla kolejnej osoby, ale też oferują pomoc śpiących w niej ludziom.

Walka miasta z bezdomnością

To niemieckie miasto liczy 120 tys. mieszkańców i od 2019 roku walczy z bezdomnością. Kapsuły są jedną z inicjatyw, które mają zapewnić osobom w potrzebie podstawowy byt.

W wnętrzu kapsuły bez problemu zmieści się człowiek i jego czworonożny przyjaciel

Chciałbyś, żeby takie kapsuły pojawiły się w Twoim mieście?

Może Cię zainteresować