×

Dzieci podpaliły włosy bezdomnym. Za swoje okrucieństwo odpowiedzą przed sądem

Dzieci podpaliły włosy bezdomnym. Wkrótce po skandalicznym incydencie w sieci pojawił się filmik pokazujący działania nieletnich. Policja prowadzi śledztwo w sprawie okrutnego czynu i potwierdza tożsamość poszczególnych sprawców.

Bez taryfy ulgowej dla nieletnich

Z roku na rok stopniowo obniża się wiek dzieci, które dopuszczają się przestępstw. Wszechobecna przemoc i nieodpowiednie wychowanie sprawiają, że młodzi ludzie nie posiadają odpowiednich wzorców. Cała Polska nie mogła wyjść z szoku, gdy na początku roku zaledwie 15-letni chłopak zamordował swoją koleżankę. Wszyscy zgodnie przyznawali wówczas, że kary wobec dzieci i nastolatków powinny ulec zaostrzeniu. Młodociani przestępcy zazwyczaj mają świadomość zła, które wyrządzają i z premedytacją wykorzystują sprzyjające im przepisy. W związku z tym, policja i sąd nie powinny traktować wieku jako taryfy ulgowej. Makabryczne wydarzenia, które miały miejsce w Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie) pokazują, jak wiele nienawiści tkwi w najmłodszych.

Od ubiegłego tygodnia w sieci krąży filmik, pokazujący jak grupa nastolatków podpala włosy osobom bezdomnym. Nagranie trafiło na policję za sprawą dziennikarzy lokalnego portalu z Gołdapi. Serwis opisał w artykule incydent, do którego doszło w okolicy. Chłopcy znęcali się nad starszym mężczyzną, który prawdopodobnie był bezdomnym. W pewnej chwili jeden z nich wpadł na pomysł zrobienia czegoś nowego. Dziecko zaczęło próbować podpalić człowiekowi włosy. Na nagraniu słychać jak przerażony mężczyzna błaga okrutnych nastolatków, aby dali mu spokój.

Nie róbcie jaj ze mnie.

Nie zważając na słowa mężczyzny, jeden z nastolatków podpala włosy również drugiej osobie. Kilkudziesięciosekundowy filmik wywołał burzę w internecie. Wkrótce po publikacji został usunięty. Policja w Gołdapi prowadzi już postępowanie w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Dzieci podpaliły włosy bezdomnym

Asp. sztab. Cezary Wojnowski w wywiadzie dla PAP przekazał, że funkcjonariuszom udało się już ustalić tożsamość młodocianych sprawców. Chłopcy mają zaledwie 13 i 14 lat.

Rozpoznali ich dzielnicowi, teraz policjanci udali się do szkół, by potwierdzić tożsamość nastolatków. Po potwierdzeniu, policja wyśle wniosek do sądu rodzinnego i nieletnich, który zajmie się sprawą.

Policjanci dotarli także do osób pokrzywdzonych. Bezdomni potwierdzili, że miał miejsce incydent. Na szczęście obrażenia 59-letniego oraz 62-letniego mężczyzny okazały się niegroźne.

Od osób tych przyjęto zawiadomienia, ponieważ jest to przestępstwo ścigane na wniosek.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi mł. asp. Anna Barszczewska zapowiedziała, że sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Całość materiałów z postępowania zostanie przesłana do sądu rodzinnego i to sąd będzie decydował o dalszych losach nastolatków i konsekwencjach, jakie poniosą.

W sieci zaroiło się od komentarzy, w których internauci domagają się dla najmłodszych najwyższego wymiaru kary. Ludzie uważają, że nastolatkowie powinni trafić za kratki. Ludzie piszą:

Zrobić im to samo i ośmieszyć w internecie.

Jakim rodzinnym….. od razu po 25 lat i pociągnąć również rodziców!

Do więzienia!

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Maps Google, Facebook

Może Cię zainteresować