×

Kanclerz Austrii spotka się z Putinem. Tematem rozmów ma być inwazja na Ukrainę

Od wybuchu wojny żaden z przywódców państw unijnych nie pojechał do Moskwy. To ma się zmienić już z najbliższych dnia. Kanclerz Austrii spotka się z Putinem. Głównym tematem rozmów ma być rosyjska inwazja na Ukrainę. Czy to spotkanie może w jakikolwiek sposób odmienić losy wojny?

Kanclerz Austrii spotka się z Putinem

W sobotę kanclerz Austrii Karl Nehammer spotkał się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Jak podaje niemiecka gazeta codzienna „Bild”, „w Kijowie i w Buczy mógł na własne oczy ujrzeć obraz zniszczeń i okrucieństw popełnionych przez armię rosyjską”.

Teraz kanclerz Austrii chce spotkać się z… Władimirem Putinem.

Kanclerz Austrii Karl Nehammer udaje się w poniedziałek do Moskwy, gdzie ma spotkać się z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem

– podała w niedzielę 10 kwietnia austriacka agencja APA.

Kanclerz Austrii spotka się z Putinem
Wikipedia

„To pokazuje nadmierną pewność siebie ze strony austriackiego kanclerza”

Decyzja o spotkaniu z rosyjskim przywódcą bardzo szybko została skomentowana przez anonimowego, ukraińskiego dyplomatę, którego słowa zacytował dziennik „Bild”. Na próżno szukać w jego wypowiedzi pozytywów.

To pokazuje nadmierną pewność siebie ze strony austriackiego kanclerza, jeśli poważnie wierzy, że podróż ma sens teraz, gdy Putin pokazał, jakim jest brutalnym zbrodniarzem wojennym

– czytamy.

Dziennik przytoczył również stanowisko środowiska unijnego, które określa podróż kanclerza Austrii mianem „przedstawienia PR-owego Nehammera”.

Z kim rozmawiał Władimir Putin?

Od 24 lutego, a więc od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Władimir Putin miał głównie kontakt telefoniczny z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem, a także prezydentem Francji Emmanuelem Macronem – Putin rozmawiał z Macronem i Scholzem. Dziennik „Bild” zwraca uwagę, że „od wybuchu wojny żaden z przywódców państw unijnych nie udał się do Moskwy”. Kanclerz Austrii Karl Nehammer ma być pierwszym z nich. Pierwszym, który od momentu inwazji Rosji na Ukrainę spojrzy w rosyjskiemu przywódcy prosto w oczy.

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij