×

Kamil Durczok łamie zakazy obowiązujące w czasie epidemii koronawirusa

W związku z trwającą epidemią koronawirusa w Polsce obowiązuje zakaz wstępu do lasów. Zarządzenie ma na celu ograniczyć potencjalne kontakty między ludźmi. Niestety, wciąż wiele osób ignoruje to zalecenie i jest wśród nich znana osoba. Kamil Durczok łamie zakazy!

Kamil Durczok łamie zakazy

Były dziennikarz ma na swoim koncie już wiele konfliktów z prawem. Durczok jest oskarżony o zbrodnię przeciwko środkom płatniczym, za którą grozi od 5 do 25 lat pozbawienia wolności. Postawiono mu m.in. zarzut fałszowania weksli. Co więcej, w przeszłości toczyło się wobec niego postępowanie, w którym był oskarżony o kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu (miał 2,6 promila we krwi) i substancji psychotropowych. W tej sytuacji Durczok powinien robić, co w jego mocy, aby naprawić swój wizerunek i otrzymać łagodny wyrok. Tymaczasem, Kamil Durczok pogrąża się jeszcze bardziej. Opublikował na swoim profilu na Twitterze szokujący wpis, w którym przyznał się do łamania zakazu wstępu do lasu. Napisał, że miał ochotę pobiegać z psem po lesie, dlatego się tam udał. W obraźliwy sposób skomentował obowiązujące obostrzenia.

A wy, matoły, nas łapcie. #durnezakazy.

Wygląda na to, że Kamil Durczok pogodził się już z myślą, że resztę życia może spędzić za kratkami i zakładając, że nie ma nic do stracenia, stara się maksymalnie wykorzystać czas na wolności, który mu pozostał. Niestety, poprzez dzielenie się z internautami tego typu stwierdzeniami może zachęcać innych do podobnych, nieodpowiedzialnych zachowań.

Lasy Państwowe apelują

Zakaz przebywania w lasach był koniecznością, ponieważ jak podkreślają Lasy Państwowe, zbyt wiele osób gromadziło się na tych terenach. Rzecznik Praw Obywatelskich uznał, że nie istnieją podstawy prawne na podstawie, których można zakazywać wstępu do lasu, jednak ludzie nadużywali istniejące wcześniej możliwości i zamiast spacerów, organizowali w lasach pikniki w dużych grupach.

Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe.

3 kwietnia Lasy Państwowe opublikowały na swojej stronie oficjalny komunikat, w którym wymieniono podstawę prawną, która zakazuje przebywania w lasach w czasie epidemii koronawirusa.

Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dyrektor generalny Lasów Państwowych polecił wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować

zamknij