×

Kaczyński ma nowy plan na utrzymanie władzy? Chce ruszyć w Polskę

Co piszczy w PiS? Jak informuje „Wprost”, Jarosław Kaczyński ma nowy plan na utrzymanie władzy. W przyszłym miesiącu ma się odbyć duża konwencja, która rozpocznie objazd polityków po Polsce.

Kaczyński ma nowy plan na utrzymanie władzy

Spięcia na linii opozycja-PiS nikogo już nie dziwią. Ostatnio politycznym tematem numer jeden stały się natomiast tarcia pomiędzy PiS i ziobrystami. W sejmowych ławach sporo się dzieje, nie brakuje wzajemnych pretensji i przerzucania winy. „Trudno tak razem być nam ze sobą, bez siebie nie jest lżej” — śpiewał Krzysztof Krawczyk i Edyta Bartosiewicz. Dlatego – gdy przychodzi do głosowania – wszystko kończy się happy endem. Tzn. przynajmniej z perspektywy PiS. Bo kredytobiorcy raczej nie nazwaliby powołania Adama Glapińskiego na kolejną kadencję na stanowisku prezesa NBP „szczęśliwym zakończeniem”.

Jednak coraz głośniej mówi się o tym, że Jarosław Kaczyński próbuje na nowo poukładać PiS. Może to oznaczać spore tąpnięcia: wielu ministrów ma stracić wpływy. Co będzie dalej?

Według Polskiej Agencji Prasowej, prezes PiS ma już nowy plan działania. Mówił o nim podczas niedawnego posiedzenia partii. Wygląda na to, że szykuje się wielka ofensywa! W czerwcu ma się odbyć duża konwencja, która zainauguruje objazd polityków PiS po kraju.

Premier i prezes PiS ruszą w teren?

Z informacji przekazanych przez PAP, do spotkań pomiędzy wyborcami a działaczami PiS, miałoby dojść w każdym powiecie.

Prezes akcentował konieczność mobilizacji i zapowiedział, że od czerwca działacze mają ruszyć w teren z ofensywą. Spotkania z wyborcami mają się odbyć w każdym z powiatów

– mówi w rozmowie z PAP jeden z uczestników spotkania.

W teren ruszą m.in. Kaczyński oraz Morawiecki, którzy mają dać przykład pozostałym politykom partii.

Jeśli chodzi o objazd po kraju, to był on przygotowany już wcześniej, bo miały się on rozpocząć marcu, ale ze względu na wybuch wojny na Ukrainie start ofensywy został przesunięty. Obecnie aktualizujemy listę miejscowości i terminy wizyt oraz dostosowujemy ją do kalendarza

– twierdzi polityk z otoczenia Kaczyńskiego.

W sieci pojawiły się też informacje, że Jarosław Kaczyński chciałby założyć uniwersytet partyjny, który szkoliłby działaczy PiS. Na razie to nieoficjalne ustalenia.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij