×

Julia Tymoszenko zakażona koronawirusem. Jej stan jest krytyczny

Julia Tymoszenko zakażona koronawirusem przebywa w szpitalu. Jej stan lekarze określają jako krytyczny, ale była premier Ukrainy nie jest podłączona do respiratora.

Była premier w szpitalu

W niedzielę rzeczniczka prasowa Julii Tymoszenko poinformowała, że była premier Ukrainy została zakażona koronawirusem i jej stan jest ciężki. Jak ujawniła Maryna Soroka na Facebooku:

Tak, niestety to prawda. Test pokazał, że Julia Wołodymyriwna ma COVID-19. Stan oceniany jest jako ciężki. Temperatura do 39. Walczy!

Ze względu na ciężki przebieg Covid-19, Tymoszenko została hospitalizowana, jednak informacja o miejscu jej pobytu jest trzymana w tajemnicy.

Julia Tymoszenko zakażona koronawirusem

Deputowany ukraińskiej Batkiwszczyny, a zarazem partyjny kolega byłej premier, Wadym Iwczenko, ujawnił w rozmowie z telewizją Ukraine24, że jej stan się pogorszył:

Julia Tymoszenko jest w stanie krytycznym, ma wysoką temperaturę. Podejmowane są wszelkie odpowiednie środki, aby wentylować jej płuca, ale to nie jest respirator. To są inne odpowiednie urządzenia, które muszą być używane zgodnie z procedurami .

Koronawirusem zakazili się także bliscy polityczki: jej córka i zięć, ale przechodzą Covid-19 dużo łagodniej niż Tymoszenko i nie ma na razie potrzeby przyjęcia ich do szpitala.

Nie wiadomo, w jakich okolicznościach doszło do zakażenia byłej premier. Ukraina jest krajem dość mocno dotkniętym pandemią. Od jej początku zakażenie koronawirusem potwierdzono u ponad 110 tysięcy osób, a 2.354 zmarło. Zakażenie przeszła także pierwsza dama Ukrainy, Ołena Zełenska.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, wiadomosci.wp.pl, www.bankier.pl

Polecane

Może Cię zainteresować