×

Nie żyje uczestnik „Ninja Warrior”. Przyczyną jego śmierci był koronawirus

Nie żyje uczestnik „Ninja Warrior”. Marek Buchowski zmarł w wieku 69 lat. W historii programu zapisał się jako najstarszy zawodnik. Odcinek z jego udziałem ukazał się w telewizji w zeszły wtorek, 6 kwietnia. Niestety mężczyzna nie mógł zobaczyć własnego występu, ponieważ w styczniu tego roku zmarł z powodu COVID-19.

Najstarszy uczestnik

„Ninja Warrior Polska” to program telewizyjny, który od kilku lat cieszy się sporą popularnością. Od 3 września 2019 roku na antenie Polsatu widzowie mogą obserwować jak uczestnicy pokonują skomplikowane tory przeszkód. Co ciekawe, w programie oprócz gwiazd ze świata show biznesu, mają szansę wystąpić także zwykli ludzie. Jednym z zawodników, którzy najbardziej zapadli w pamięci widzów był Marek Buchowski. 69-letni mężczyzna był najstarszym uczestnikiem programu, ale pomimo swojego wieku, zarażał wszystkich niesamowitą energią. Kochali go zarówno widzowie, jak i publiczność zgromadzona w studio.

Marek Buchowski zrobił na wszystkich ogromne wrażenie, gdy w imponującym stylu pokonał kilka przeszkód ekstremalnego toru. Publiczność nagrodziła go za to oklaskami na stojąco. Wówczas mogło się wydawać, że dzięki niebywałej sprawności i wytrzymałości, 69-latek będzie się cieszył długim i zdrowym życiem. Tak jednak się nie stało. Niespodziewanie, w dniu premiery odcinka „Ninja Warrior” z udziałem mężczyzna produkcja przekazała zasmucającą wiadomość. Okazało się, że Marek Buchowski zmarł z powodu zakażenia koronawirusem.

Nie żyje uczestnik „Ninja Warrior”

Dopiero teraz wyszło na jaw, że uczestnik zmarł już kilka miesięcy temu. Niestety nie zdołał doczekać emisji swojego odcinka w telewizji. Marek Buchowski odszedł w styczniu tego roku. Na oficjalnym profilu programu w mediach na Facebooku możemy przeczytać:

Niestety, dotarła do nas bardzo przykra wiadomość – pan Marek zmarł w styczniu tego roku, kilka miesięcy po nagraniach tego odcinka, w wyniku zarażenia koronawirusem. Panie Marku, proszę realizować swoje pasje również tam, gdzie Pan teraz przebywa, jeszcze się spotkamy!

Okazuje się, że 69-latek od jakiegoś czasu walczył z zakażeniem koronawirusem. Nagrania do odcinka „Ninja Warrior” z jego udziałem miały miejsce jesienią 2020 roku.

Marek Buchowski pochodził ze Szczecinka. Przez 35 lat pracował jako kierowca. Z kolei, w wojsku został ratownikiem. W młodości przez jakiś czas trenował podnoszenie ciężarów. Sport zawsze miał dla niego ogromne znaczenie. To właśnie aktywność fizyczna sprawiała, że tryskał optymizmem. Pomimo dojrzałego wieku, z radością pływał na wyciągu do nart wodnych w Szczecinku nad jeziorem Trzesiecko. Widzowie uwielbiali go za ogromne pokłady energii oraz pasję do życia. Jego pojawienie się w „Ninja Warrior” było inspiracją dla wielu seniorów do tego, aby nie rezygnować ze spełniania marzeń.

Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować