×

Posłanka PiS walczy z COVID-19. Jej stan pogarszał się z minuty na minutę!

Posłanka PiS walczy z COVID-19. Kobieta trafiła już do szpitala, ale niestety jej stan nadal jest bardzo poważny. Medycy potwierdzają, że polityk walczy z wyjątkowo ciężką odmianą choroby. Z Sejmu popłynęły słowa wsparcia dla chorej.

Opieka zdrowotna jest niewydolna

Polska obecnie znalazła się w niezwykle trudnym położeniu. Trzecia fala epidemii mocno dała się we znaki systemowi opieki zdrowotnej. W wielu miejscach w kraju szpitale są przepełnione, a pacjenci cierpiący na schorzenia inne niż COVID-19 bardzo często nie mają najmniejszych szans na pomoc. Niedawno jeden z ratowników medycznych opublikował w sieci poruszający wpis o łamiącym się systemie opieki zdrowotnej. Przedstawił w nim realia polskiej ochrony zdrowia. Niestety wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie sytuacja nie ulegnie poprawie, ponieważ Ministerstwo Zdrowia nieustannie informuje o nowych zakażeniach.

Koronawirus zaatakował także znaną posłankę partii rządzącej. Barbara Dziuk z Prawa i Sprawiedliwości trafiła do szpitala. Wiadomość potwierdził w wywiadzie dla portalu tarnogorski.info, szef klubu radnych PiS w Tarnowskich Górach Janusz Śnietka.

Pani poseł znajduje się w szpitalu z przebiegiem w najgorszym wariancie. Jej stan jest bardzo poważny. Tak naprawdę dopiero od kilku godzin jest zauważalna poprawa.

Śnietka podziękował personelowi medycznemu za udzieloną posłance pomoc. Informacja o hospitalizacji Dziuk była szokiem dla wszystkich polityków. Wiele osób, niezależnie od poglądów politycznych, wysyła chorej życzenia powrotu do zdrowia.

Posłanka PiS walczy z COVID-19

Obecnie Barbara Dziuk przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w katowickim szpitalu. Dziś w godzinach wieczornych posłanka PiS udzieliła Dziennikowi Zachodniemu krótkiego komentarza, w którym wyznała, że jej stan lekko się poprawił.

Wróciłam do żywych. Ale było bardzo ciężko. Dziękuje wszystkim za wsparcie, modlitwę i ofiarnym medykom, dzięki którym żyję. Niech wszyscy uważają i dbają o siebie.

Informacje o chorobie posłanki bardzo zaniepokoiły jej kolegów z pracy. Michał Sporoń, radny i nauczyciel w jednym z tarnogórskich liceów napisał w mediach społecznościowych:

ZDROWIA. Nigdy nie myślałem, że walczę z Barbarą Dziuk. Sam chciałem, aby odróżniano role, które są wraz ze mną. Zatem Pani Barbarze również towarzyszy kilka. Pani Basiu, życzę zdrowia i podtrzymuję zaproszenie na kawę, którą wypijemy w Gryfnym Kafyju na Rynku w TG.

Warto przypomnieć, że to właśnie na Michała Sporonia posłanka złożyła skargę do Śląskiego Kuratorium Oświaty. Barbara Dziuk zarzucała mu to, że udzielił poparcia Strajkowi Kobiet.

Barbara Dziuk pochodzi z Tarnowskich Gór. 52-letnia posłanka PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobyła 11 399 głosów. W Sejmie zasiada m.in. w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Oprócz tego, jest przewodniczącą stałej podkomisji do spraw onkologii.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować