×

Nie żyje Damian Niewiński. „Okrutny Covid zabrał kolejnego utalentowanego muzyka”

Nie żyje Damian Niewiński, wybitny perkusista współpracujący z polskimi i zagraniczni muzykami. Przyczyną śmierci 35-latka były prawdopodobnie powikłania covidowe. Koledzy i przyjaciele żegnają go we wzruszających wpisach na Facebooku.

Nie żyje Damian Niewiński

35-letni wybitny perkusista, Damian Niewiński zmarł 5 listopada. Był absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Łukasza Żyty. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi muzykami.

O śmierci Niewińskiego poinformowała w mediach społecznościowych Ewa Kałużna, związana z Radiem Łódź. W jej wpisie czytamy:

Dziś niespodziewanie odszedł Damian Niewiński, perkusista rockowy i jazzowy. Był absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Łukasza Żyty. Współpracował z takimi artystami, jak Janusz Muniak, Marek Bałata, Adam Kowalewski, Piotr Żaczek i wielu innych. Ostatnio współpracował na stałe z nowojorskim zespołem Nat Osborn Band, z zespołem Flue, Wojciechem Klichem, grupą Trzy, Teatrem Witkacego w Zakopanem i Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Nieustannie koncertował w kraju i za granicą, udzielał się również jako muzyk sesyjny. R.I.P. [*]

Wzruszające pożegnanie utalentowanego muzyka

Na profilu JAZZKULTURA pojawił się poruszający post, w którym przyjaciele żegnają zmarłego perkusistę:

Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, są tylko niepowtarzalni. Zbyt wielu takich ostatnio żegnamy… Damian Niewiński, wspaniały muzyk, człowiek o niespotykanej pogodzie ducha, dla wielu z nas przede wszystkim Przyjaciel, Kolega. Nie mamy słów, by wyrazić żal z powodu tej straty. Graj najpiękniej, Damianku, gdziekolwiek jesteś! ?

Również Daria Zawiałow pożegnała Niewiński we wzruszającym wpisie. Artystka dobrze go znała, ponieważ współpracowali ze sobą. Zagrali wiele wspólnych koncertów.

Dziś odszedł wspaniały człowiek. Damian, zagraliśmy razem wiele koncertów, tak naprawdę byłeś członkiem naszego zespołu. Jesteśmy załamani. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi Damiana. Dziękujemy za Twoją piękną duszę i za Twój talent. Do zobaczenia

– napisała na swoim facebookowym profilu piosenkarka.

Nie żyje Damian Niewiński. Co było przyczyną jego śmierci?

Z informacji przekazanych na Facebooku przez Summer Jazz Festival Kraków wynika, że Damian Niewiński był zakażony koronawirusem i walczył z Covid-19. Niestety walkę tę przegrał…

Dzisiaj zmarł Damian Niewiński. Jeden ze zdolniejszych perkusistów młodego pokolenia. Występował kilkakrotnie na naszym festiwalu. Okrutny Covid zabrał kolejnego utalentowanego, tym razem młodego i w pełni sił, artystę. Coś przerażającego! Bądźmy uważni i szczepmy się!

– czytamy na profilu Summer Jazz Festival Kraków.

Spoczywaj w pokoju [*]

Źródła: open.fm, wiadomosci.wp.pl, muzyka.interia.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Pexels (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować