×

Przytył tyle, że waga zaczynała przeszkadzać mu w zabawie z dziećmi. Postanowił się zmienić

Jeśli czegoś bardzo się chce, można to osiągnąć. Jeremiah Peterson jest tego najlepszym przykładem. Wystarczyło, że w pewnym momencie uświadomił sobie, że przez swoją wagę nie jest w stanie cieszyć się z życia tak, jakby tego chciał…

Moment krytyczny

Jeremiah Peterson ma 39 lat. Jakiś czas temu stracił 1/4 masy swojego ciała. W czasie zabawy z dziećmi zauważył, że nie jest w stanie wykonywać niektórych czynności, typowych dla ojców. Właśnie to wpłynęło na jego metamorfozę.

Na swoim Instagramie napisał, że podczas jednej z wycieczek nie był w stanie cieszyć się czasem ze swoimi maluchami, zamiast tego skupiał się, aby łapać oddech i ciągle robił przerwy.

Zamiast zapamiętać wszystkie pozytywne doświadczenia z tej wyprawy, jedyne co pamiętam to skupianie się na łapczywym chwytaniu oddechów. Robiłem więcej przerw niż moje 9-, 7- i 6-letnie pociechy.

Na początku swojej drogi ważył ponad 127 kilogramów

Teraz wygląda jednak zupełnie inaczej. Dziś jego sylwetki może zazdrościć mu niejeden sportowiec. Najbardziej imponujące jest jednak to, że tego wszystkiego dokonał w zaledwie 6 miesięcy.

Metamorfozę rozpoczął od długich spacerów, godziny dziennie na siłowni oraz zmiany nawyków żywieniowych. Dowiedział się, że jego organizm źle toleruje węglowodany. Porzucił więc pizze i przetworzoną żywność na rzecz diety ketogenicznej.

Dzięki temu schudł 40 kilogramów!

Odkąd schudłem, wszystko stało się lepsze. Czuje się o niebo lepiej! Mam więcej sił i energii. Moja skóra, włosy też wyglądają zdrowiej. Widać też zarys mojej szczęki zamiast pucołowatych policzków i mam nawet abs! Jestem naprawdę dumny z mojego brzucha. To, jak się zmieniłem, to prawie różnica pomiędzy wyglądem ojca, a syna… Mówią, że wyglądam 15 – 20 lat młodziej. Kiedy widzisz swoje wyniki, masz większą motywację. Chcesz robić jeszcze więcej i jeszcze mocniej.

Teraz pomaga innym

Jeremiah chce też pomagać innym w zmianie swojego wyglądu i trybu życia. Prowadzi konto na Instagramie, gdzie pokazuje, jaką drogę przeszedł i udziela rad ludziom, którzy chcą osiągnąć coś podobnego. Utwierdza ich w przekonaniu, że to zmiana na lepsze i że wystarczy naprawdę chcieć, aby tego dokonać.

Jeśli ja dałem radę, każdy może to zrobić…

Musicie przynać, że efekt jest piorunujący!

Może Cię zainteresować

zamknij