×

Jarosław Kaczyński złożył życzenia wielkanocne. Czego życzył Polakom?

Wicepremier rzadko zabiera głos publicznie, jednak czasem robi wyjątek. Jarosław Kaczyński złożył życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Zrobił to na łamach „Gazety Prawnej”. „Pragnę Państwu życzyć także zadowolenia z obrotu pozostałych spraw w naszej Ojczyźnie” – czytamy.

Gdzie jest Kaczyński?

Wygląda na to, że nikt nie tęskni za prezesem PiS tak, jak fotoreporterzy i opozycja. Gdy wicepremier zbyt długo milczy, prędko znajduje się ktoś, natychmiast zostaje mu to wytknięte. Tak było ostatnio, gdy wybuchła afera z Danielem Obajtkiem. Szef klubu KO Cezary Tomczyk dopominał się o komentarz ze strony wicepremiera.

Dziwnym trafem od czasu, gdy pojawiła się afera dotycząca pana Daniela Obajtka, pan premier Kaczyński zniknął z pola widzenia, zapadł się pod ziemię. Widzę tylko pusty fotel. Pan premier Kaczyński od miesiąca nie zabrał głosu

– mówił Tomczyk, cytowany przez portal Onet.

Faktycznie, na próżno było szukać komentarza ze strony prezesa PiS, ale to przykład jeden z wielu, ponieważ Jarosław Kaczyński rzadko zabiera głos publicznie. A jeśli już to robi, jego wystąpienia natychmiast są szeroko komentowane w mediach.

Ostatnie publiczne wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego miało miejsce 5 marca w Świnoujściu. Dotyczyło rozpoczęcia drążenia tunelu. Tym razem prezes PiS zwrócił się do Polaków w innej sprawie.

Jarosław Kaczyński złożył życzenia

Nie o pandemię, nie o Daniela Obajtka ani inne bieżące bolączki Polaków chodziło. Prezes PiS złożył życzenia wielkanocne na łamach środowego numeru „Gazety Polskiej”.

Szanowni Państwo – Czytelnicy „Gazety Polskiej”! Drodzy Przyjaciele! Proszę przyjąć moje z głębi serca płynące życzenia błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz obfitości Łask Bożych

– czytamy na początku życzeń.

Niech ten wyjątkowy czas Triduum Paschalnego przyniesie Państwu jak najpiękniejsze duchowe owoce, napełni Państwa szczególną radością i nadzieją oraz obdarzy wewnętrzną i fizyczną mocą, jakże potrzebną do naszych codziennych zmagań z pandemią koronawirusa. Oby minęła ona jak najszybciej i obyśmy jak najrychlej przezwyciężyli jej społeczne i ekonomiczne konsekwencje. Pragnę Państwu życzyć także zadowolenia z obrotu pozostałych spraw w naszej Ojczyźnie

– pisze dalej Jarosław Kaczyński.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować