×

Kaczyńskiemu grozi wózek inwalidzki? Prezes PiS odmawia operacji, która mogłaby pomóc

Od pewnego czasu wiadomo, że prezes partii Prawo i Sprawiedliwość ma problemy zdrowotne, które związane są ze zwyrodnieniem stawu kolanowego. W poniedziałek Jarosław Kaczyński udał się do szpitala, z kolei dziś, w Internecie pojawiły się spekulacje, że polityk będzie zmuszony do poruszania się na wózku inwalidzkim.

FAKTY

Jarosław Kaczyński

1. Od poniedziałku prezes PiS znajduje się w szpitalu. Jego pobyt w tej placówce, związany jest ze złym stanem stawu kolanowego. Zdaniem lekarzy, 68-letni polityk natychmiast powinien poddać się operacji.

2. Wiadomo, że od kilku miesięcy prezes PiS codziennie jest przywożony do szpitala, gdzie poddawany jest zabiegom rehabilitacyjnym.

3. Jarosław Kaczyński nie chce poddać się operacji, ponieważ oznaczałoby to przerwę w karierze oraz malejące poparcie w kwestii wybrania go na premiera, na co polityk nie może sobie pozwolić.

Według oficjalnych informacji przekazanych przez płk dr Grzegorza Kade:

Zabieg operacyjny to bardzo poważna sprawa. Na pewno swoją rozległością większa niż rehabilitacja, stąd na chwilę obecną decyzja o operacji Jarosława Kaczyńskiego jest odroczona i staramy się nieinwazyjnymi metodami usprawnić kolano. Częstotliwość zabiegów zależy od nasilenia dolegliwości. To nie jest poważne schorzenie, to są typowe kwestie przeciążeniowe. Dlatego w pierwszym etapie leczenia włączono rehabilitację.

PRZYPUSZCZENIA

Ze względu na długotrwające problemy zdrowotne prezesa, w sieci pojawiły się informacje, iż brak zgody na przeprowadzenie operacji może doprowadzić polityka do poruszania się na wózku inwalidzkim.

Tania sensacja opublikowana w Internecie, na temat tego, iż Jarosław Kaczyński miał trafić na wózek inwalidzki, nie jest potwierdzona żadnymi faktami.

Polecane

Może Cię zainteresować