×

Jarosław Kaczyński jest poważnie chory? Morawiecki tłumaczy prezesa PiS

Wczoraj odbyło się posiedzenie Sejmu, podczas którego politycy rozmawiali na temat napiętej sytuacji przy granicy z Białorusią. Frekwencja podczas posiedzenia była imponująca, ale jedno miejsce pozostało puste. Jarosław Kaczyński jest poważnie chory? Nieobecność prezesa tłumaczył minister Morawiecki.

Wyjątkowe posiedzenie Sejmu

W środę w Sejmie odbyło się specjalne posiedzenie związane z kryzysem migracyjnym. Obrady trwały kilka godzin. Politycy ze wszystkich stronnictw przekonywali, że ta trudna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wymaga solidarności i połączenia sił. Atmosfera podczas posiedzenia Sejmu faktycznie była wyjątkowa. Zanim głos zabrał minister Kamiński, który mówił o tym, co dzieje się przy granicy, wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki. Już na początku jego wystąpienia poznaliśmy odpowiedź na pytanie, dlaczego jedno ważne miejsce na sali pozostaje puste. Wielkim nieobecnym podczas obrad okazał się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jaki był powód tej nieobecności?

Jarosław Kaczyński poważnie chory
Twitter

Jarosław Kaczyński jest poważnie chory?

Plotki o chorobie prezesa PiS pojawiły się już po ostatniej konferencji z Mariuszem Błaszczakiem, kiedy to Kaczyński zachowywał się, jakby przysypiał. Było to dwa tygodnie temu.

Jarosław Kaczyński poważnie chory
Twitter

Po wczorajszych obradach Sejmu plotki przybrały na sile.

Na początek chciałbym przeprosić w imieniu prezesa Jarosława Kaczyńskiego, za jego nieobecność

– od takich słów premier Morawiecki zaczął swoje przemówienie na mównicy sejmowej.

Wówczas na sali sejmowej rozległ się głośny śmiech jednej z posłanek, przypominający nieco śmiech rodem z horroru. Prawdopodobnie miała być to szydercza reakcja na nieobecność prezesa PiS podczas tak ważnego posiedzenia izby niższej.

Zmogła go choroba. Choroba nie wybiera

– kontynuował premier Morawiecki. W dalszej części wypowiedzi nie omieszkał podziękować Kaczyńskiemu.

Zacznę od tego, że prowadzone przez niego (Kaczyńskiego – red.) działania w ramach komitetu bezpieczeństwa prowadziły do podjęcia decyzji, które dzisiaj skutkują dużo większą efektywnością naszych działań na granicy. Dziękujemy bardzo panu prezesowi

– powiedział.

Jarosław Kaczyński poważnie chory
Twitter

Co się dzieje z prezesem PiS? Skoro nie było go na tak ważnych obradach, można przypuszczać, że sytuacja jest poważna. „Super Express” wysłał zapytanie na temat niedyspozycji Jarosława Kaczyńskiego do KPRM oraz biura prasowego Prawa i Sprawiedliwości.

Niestety do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi.

– informuje tabloid.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapewniał niedawno, że prezes PiS jest w doskonałej formie. W grudniu 2019 roku Jarosław Kaczyński trafił do szpitala, gdzie przeszedł zabieg wszczepienia endoprotezy w stawie kolanowym.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować