×

Jarosław Gowin w szpitalu! Powodem jest prawdopodobnie depresja polityka

Jarosław Gowin w szpitalu! Polityk znalazł się tam już kilka dni temu. Jak donosi nieoficjalnie „Newsweek”, wszystko z powodu depresji. Już od ponad tygodnia zupełnie usunął się z życia publicznego. Na stan jego zdrowia mają wpływać przede wszystkim ataki i problemy polityczne, które pojawiają się od dłuższego czasu.

Jarosław Gowin w szpitalu! Powodem jest najprawdopodobniej depresja

Jarosław Gowin trafił do szpitala. W mediach od razu pojawiły się spekulacje, że polityk nie był w stanie znieść ciągłej presji wynikającej ze sprawowania stanowiska wicepremiera, a także i lidera Porozumienia. Wiele wskazuje na to, że zerwanie koalicji wisiało nad nim już od maja ubiegłego roku!

Warto wspomnieć o tym, że Gowin został usunięty z rządu 10 sierpnia na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego. Jak się okazało, o wszystkim dowiedział się z mediów. Ostatecznie odwołał go prezydent Andrzej Duda.

To nie koniec ciemnych chmur wiszących nad Jarosławem Gowinem. Pojawiły się też głosy, że służby zbierały „haki” na polityka oraz jego najbliższych. Jak podaje nieoficjalnie „Newsweek”, właśnie to miało jeszcze mocniej wpłynąć na pogarszający się stan zdrowia byłego wicepremiera. Ataki stanów depresyjnych miały trwać u niego od kilku miesięcy.

Problemy również i w Porozumieniu

Jakby tego było mało, źle zaczęło dziać się także i w samym Porozumieniu. To również znacząco odcisnęło piętno na samopoczuciu byłego wicepremiera. Co dokładnie się stało? Część posłów opowiedziała się za Marcinem Ociepą, uznając go za szefa Porozumienia. Z kolei reszta polityków z tego ugrupowania przeszła do Patrii Republikańskiej Adama Bielana.

Po takich przejściach nie ma się co dziwić, że zdrowie psychiczne Jarosława Gowina mogło zostać nadwyrężone. Zdrady i zawody polityczne, a także presja, nagonka i hejt miały najprawdopodobniej ogromny wpływ na rozwój depresji u polityka.

„Newsweek” nieoficjalnie pisze o depresji Gowina. Jednak Interii udało się ustalić, że to załamanie nerwowe. Jeden z polityków Porozumienia w rozmowie z portalem wyjawił, że kilka dni wcześniej Gowin był blady i mówił od rzeczy.

Początkowo myśleliśmy, że to nic takiego, ale zaczął brnąć i brnąć. Słuchanie i obserwowanie go było jakimś koszmarem. Nie ma o czym mówić, przemawiała przez niego choroba.

Fakt, że Jarosław Gowin trafił do szpitala, potwierdziła już rzeczniczka Porozumienia, Magdalena Sroka w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Oto co powiedziała:

Od kilku dni Jarosław Gowin, zgodnie z rekomendacjami lekarzy, przebywa w szpitalu. (…) Rodzina i przyjaciele Jarosława Gowina proszą o uszanowanie jego prywatności. Nie jesteśmy upoważnieni do przekazania informacji o stanie zdrowia Jarosława Gowina. Wkrótce na pewno zrobi to sam Gowin.

Warto dodać, że Jarosław Gowin był zakażony koronawirusem jakiś czas temu i przeszedł go bardzo poważnie. To również miało z pewnością duży wpływ na stan jego zdrowia psychicznego.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij