×

Prezydent Zawiercia wybrał na swojego doradcę 16-latka. Jakub ma pracować nieodpłatnie

Czegoś takiego w polskiej polityce chyba jeszcze nie było! 16-letni Jakub Krasoń został nieformalnym zastępcą nowego prezydenta Zawiercia, Łukasza Konarowskiego. Nikt nie spodziewał się tak odważnej decyzji z jego strony.

Do tej pory w mieście było dwóch zastępców, którzy średnio zarabiali po 10 tysięcy złotych. Nowy prezydent zrezygnował z tych funkcji na rzecz 16-latka

Skąd taka postać w tak poważnej polityce? Jakub do tej pory udzielał się w młodzieżowej radzie miasta i był redaktorem lokalnego portalu informacyjnego. To z całą pewnością miało wpływ na decyzję prezydenta Zawiercia.

Dziś zainaugurowaliśmy kadencję 2018-2023. Odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta. Podczas tej sesji złożyłem uroczyste…

Opublikowany przez Łukasza Konarskiego Środa, 21 listopada 2018

Prezydent na swojej stronie prowadzonej w serwisie Facebook wypowiedział się w temacie i uargumentował swoją decyzję

Podjąłem również decyzję, że ze względu na oszczędności, nie powołam wiceprezydentów. Patrząc na obecną sytuację finansową, nie stać nas na to.

Powołałem natomiast mojego Młodzieżowego Zastępcę – Jakuba Kosonia. To radny MRM Zawiercie, który przez wiele lat działa dla Zawiercia, prowadził portal informacyjny, a razem z grupą młodzieży organizował takie projekty jak Wieczory Młodych Talentów czy też Roztańczone Zawiercie

Bardzo odważny i niespotykany krok, który faktycznie może sporo zmienić

Sam zainteresowany także wypowiedział się w czasie rozmowy z TVN24. Wydaje się bardzo rezolutnym i roztropnym młodym człowiekiem.

Działam już kilka lat w tym mieście i bardzo mnie ucieszyło to, że teraz będę miał jeszcze większe pole do popisu. Będę mógł realizować więcej fajnych projektów i inicjatyw – takich jak przez ostatnie 6 lat.

Oczywiście analizowałem to, jak każdą decyzję w moim życiu. Uważam, że taka nowa przygoda i takie nowe nowe doświadczenie, które tutaj będę mógł zdobywać, nie zdobędę nigdzie indziej

Gratulujemy i życzymy kariery zawodowej

Może Cię zainteresować

zamknij