×

Rzuć palenie, nie rezygnując z przyjemności. Nadchodzi tytoniowa rewolucja

Dziś Dzień Rzucania Palenia. Jeśli zastanawiasz się, jak możesz zerwać z nałogiem bez zrywania z nałogiem, koniecznie poznaj 5 sprawdzonych metod.

Dzień rzucania palenia

18 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. To wyjątkowe Święto stanowi dla walczących z uzależnieniem ludzi wspaniałą okazję do podjęcia ostatecznej decyzji o rezygnacji z niszczącego ich życie nałogu. Palacze często nie wiedzą, w jaki sposób mogliby zerwać z niebezpiecznym przyzwyczajeniem. Tymczasem istnieje szereg skutecznych sposobów, które są w stanie przybliżyć ich do realizacji upragnionego celu. Pierwszym krokiem w walce z uzależnieniem powinien być wybór mniej szkodliwej alternatywy. Idealnym rozwiązaniem jest w tej sytuacji rewolucyjny podgrzewacz tytoniu, który pozwala uniknąć zatruwania organizmu szkodliwymi substancjami. Jak to możliwe?

rzuć palenie 2
Freepik

#1 Alternatywne urządzenia

W pierwszej kolejności najlepiej jest sięgnąć po proste, intuicyjne urządzenie alternatywne dla papierosa, na przekład e-papieros albo podgrzewacz tytoniu, w którym – w odróżnieniu do klasycznych papierosów – nie dochodzi do procesu spalania tytoniu. Dzięki temu można uniknąć generowania dymu obfitującego w substancje smoliste. Podgrzewacz podnosi temperaturę tytoniu do znacznie niższego poziomu i w związku z tym nie dochodzi do spalania, a jedynie do uwolnienia smaku podgrzewanego tytoniu. W efekcie powstaje aerozol, który zawiera nawet do 90-95% mniej szkodliwych substancji w porównaniu do tradycyjnych papierosów. Na rynku można wybierać spośród różnych możliwości, wśród których jest np. glo hyper+.

rzuć palenie 3
Freepik

#2 Hipnoza

Oprócz wykorzystania e-papierosów i podgrzewaczy, można spróbować seansów hipnotycznych, które poprzez wpływanie na podświadomość zmieniają nastawienie do nałogu. Metoda ta cieszy się sporą popularnością zwłaszcza w USA. Jej skuteczność wynosi blisko 15%. Trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązanie nie należy do najtańszych i co gorsza, można paść ofiarą oszustów.

rzuć palenie 7
Pixabay

#3 Terapia grupowa

Nic tak nie pomaga zrozumieć podłoża własnego problemu, jak ujrzenie go w oczach innych. Kluby Anonimowych Palaczy powstają w całej Polsce zarówno w wersji stacjonarnej, jak i zdalnej. Wymiana doświadczeń i wsparcie okazane przez innych ludzi nierzadko jest w stanie przynieść wspaniałe efekty. Taka opcja jest szczególnie często wybierana przez palaczy, którzy nie mogą liczyć na pomoc i zrozumienie ze strony bliskich.

rzuć palenie 4
Freepik

#4 Środki farmakologiczne

Na rynku istnieje cała masa środków pomocnych w rzucaniu palenia. Preparaty blokujące odczuwanie głodu nikotynowego mog a jednak uzależniać i dlatego niektórzy lekarze przestrzegają przed stosowaniem zamienników papierosów w postaci środków farmakologicznych, gdyż może to prowadzić do efektu błędnego koła.

rzuć palenie 6
Freepik

#5 Biorezonans

Biorezonans to metoda rzucania palenia, która z naukowego punktu widzenia nie do końca posiada potwierdzoną skuteczność. Osoby oferujące tego typu usługi zarzekają się jednak, że daje aż 90% szans na zerwanie z nałogiem. Do rzucenia palenia ma wystarczyć jeden zabieg.

rzuć palenie 5
Freepik
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Freepik, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij