×

Rzucanie palenia jako postanowienie noworoczne. Jak wytrwać w postanowieniu?

Grudzień to niezwykły miesiąc, ale to już za nami. Zamykamy stary rok i z nadzieją na lepsze szykujemy się na nowy. To właśnie wtedy przepełnia nas energia do zmiany swoich nawyków. Noworoczne postanowienia nie muszą kończyć się fiaskiem, jeśli dobrze się do nich przygotujemy.

Jednym z najczęściej pojawiających się postanowień jest chęć rzucenia palenia

Koniec starego roku i początek nowego to świetna data na zerwanie z nałogiem. By próba była udana, warto się wcześniej porządnie przygotować. Dobra strategia to podstawa sukcesu. Zwłaszcza dla osób, które wcześniej nieskutecznie próbowały wprowadzić nowy nawyk w życie.

Palenie papierosów skraca nasze życie. Badania amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, wykazały, że kobiety palące żyją krócej o średnio 14 lat i 6 miesięcy, a mężczyźni o 13 lat i 2 miesiące. To z pewnością dobry powód, by pożegnać się z „dymkiem”.

Nowoczesna pomoc w ograniczaniu palenia

Toksyczne substancje smoliste, które znajdują się w papierosie mają dramatyczny wpływ na nasze zdrowie. Ograniczenie ich nie tylko skutecznie poprawi nasze zdrowie, ale też może doprowadzić do zerwania z nałogiem.

Pomocne mogą okazać się nowoczesne podgrzewacze tytoniu, które minimalizują szkodliwość palenia. Zamiast spalać tytoń w wysokiej temperaturze, podgrzewają go. Jest to alternatywa palenia, która ma znacznie mniej szkodliwy wpływ na nasze zdrowie, niż tradycyjne papierosy.

Podgrzewacze tytoniu glo hyper poddano wnikliwym badaniom w czterech brytyjskich klinikach, w których przebadano pięciuset wolontariuszy w wieku od 23 do 55 lat.

W przypadku większości mierzonych wskaźników, redukcje szkód zaobserwowane u osób korzystających z tego urządzenia były podobne do tych obecnych u osób, które całkowicie przestały palić. Glo hyper ma za sobą 44 testy behawioralne, 164 analizy chemiczne, 46 badań klinicznych i 75 testów określających wpływ na komórki organizmu.

Strategia w rzucaniu palenia

Nie każdy jest w stanie rzucić papierosy z dnia na dzień. Metoda “redukcji szkód” może być pierwszym krokiem. Urządzenia dostarczające nikotynę, bez toksycznych i szkodliwych związków pozwalają na poprawę zdrowia osoby palącej.

Z badań FDA (Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków) z 2017 roku wynika, że nikotyna szkodzi najbardziej, gdy dostaje się do płuc w postaci dymu z papierosów. Podgrzewając tytoń nikotyna używa aerozolu jako nośnika. Nie osadza się on na płucach tak jak substancje smoliste.

Osoby, które chciały rzucić palenie w 2022 roku, powinny wiedzieć, że mają wiele opcji. Nowoczesne rozwiązania i ciągły rozwój dostarcza im wiele narzędzi, które mogą im pomóc w swoim postanowieniu.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Freepik

Może Cię zainteresować