×

Jak głosować w II turze? Radny PO próbuje wprowadzić w błąd wyborców Dudy

Jak głosować w II turze wyborów prezydenckich? Radny PO i wielu wyborców Rafała Trzaskowskiego, chętnie Wam podpowie. Krystian Kłos opublikował na swoim koncie w mediach społecznościowych informację, która ma wprowadzać sympatyków Dudy w błąd. Miało być zabawnie, a wyszło… jak zwykle.

Wojna polsko-polska

Tuż po ogłoszeniu I tury wyborów prezydenckich, w sieci zaczęło krążyć ich podsumowanie. Chodzi w nim o to, żeby udowodnić, że na prezydenta Dudę głosowali przede wszystkim mieszkańcy wsi, osoby bez wyższego wykształcenia i osoby starsze. Nie chodziło o rzetelną informację, a jedynie o ośmieszenie zwolenników kandydata PiS.

Znamienne jest to, że ci, którzy uważają, że walczą o tolerancyjną Polskę, tolerancję postrzegają głównie w kontekście środowisk LGBT. W kwestii religii tolerancja należy się również wyznawcom islamu, czy ateistom. Inaczej się sprawy mają, gdy chodzi o szacunek względem katolików, osób starszych, osób bez wyższego wykształcenia itp. – lista jest długa.

W tych przypadkach wzajemny szacunek ustępuje miejsca przyzwoleniu na szufladkowanie, wyśmiewanie i traktowanie z wyższością. Taki festiwal pogardy można obserwować w sieci odkąd rozpoczęła się kampania wyborcza. Przed II turą przybrał on na sile. I tak w komentarzach „tolerancyjnych” obywateli, można przeczytać np. że wszystkie starsze osoby powinny umrzeć, aby w Polsce można było przeprowadzić jakiekolwiek wybory.

Ciekawe jest to, że dwie rządzące partie obarczają się wzajemnie winą za to, kto odpowiada za tę mowę nienawiści. A im dłużej przerzucają na siebie odpowiedzialność, tym bardziej przyczyniają się do tego typu zachowań.

Jak głosować w II turze? Podpowiada radny PO

Tym razem głos zabrał Krystian Kłos – radny PO z Gdańska, który postanowił zaszydzić z wyborców Andrzeja Dudy, dodając znamienny post:

Przypominam, że jeśli głosowałeś na Dudę w I turze, to nie musisz już iść na głosowanie, ponieważ wygrał on I turę. W II turze głosują tylko osoby, które zaznaczyły innych kandydatów

– czytamy.

Tak więc tylko Trzaskowski

– dodał polityk PO.

I zapewne miało wyjść zabawnie, ale przy okazji Krystian Kłos podpisał się pod narracją tych, którzy uważają zwolenników Andrzeja Dudy za tak głupich, że uwierzą w podobne bzdury.

Czy w polityce naprawdę wszystkie chwyty są dozwolone?

Post o takiej samej treści trafił m.in. na Vogule Poland – fanpage, który skupia wokół siebie wielu młodych ludzi. W komentarzach aż roi się od złośliwości wobec tych, którzy głosowali na Andrzeja Dudę. Oczywiście wszystko to okryte jest płaszczykiem ironii i okraszone dawką poczucia humoru. Ale czy to właściwy kierunek dla tych, którym zależy przecież na wzajemnym szacunku?

Internauci prześcigają się w pomysłach na to, jak zniechęcić zwolenników Dudy do głosowania. Patrząc na niektóre komentarze, wydaje się, że część użytkowników mediów społecznościowych zaczęło wierzyć w prawdziwość tej nieprawdziwej informacji albo przynajmniej zaczęło mieć wątpliwości, czy faktycznie zasady głosowania uległy zmianie.

Poważnie? Bo nie słyszałam o tym w telewizji?

Ja głosowałem w I turze na DUDĘ, teraz nie muszę się dopisywać do spisu i głosować?!

To muszę teraz iść na drugą turę skoro na pierwszej nie byłem…

o kurde dzwonię do babci

Są jednak tacy, którzy krytykują takie wpisy.

To chwyt poniżej pasa!

Czy wy jesteście nienormalni? Aż tak was to bawi. A co jeśli ludzie w to naprawdę uwierzą. Juz nie chodzi o Dudę czy coś ale no może trochę poczucia odpowiedzialności ludzie.

To nie jest prawda. Komuś bardzo zależy żeby wprowadzić ludzi w błąd.

Źródła: tysol.pl, Facebook.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij