×

Kim jest „Zjarany Zbyszek” z memów? 29-latek w końcu się ujawnił

Mętny wzrok, „przyklejony” do twarzy uśmiech i rozczochrane włosy. Tego bohatera memów widział chyba każdy użytkownik Internetu. Kim jest „Zjarany Zbyszek”? 29-latek ujawnił się dopiero po 10 latach.

Kim jest „Zjarany Zbyszek”?

Umówmy się – nikt z nas nie chciałby, żeby cały świat oglądał jego zdjęcie, które zrobiono podczas intensywnego melanżu. A ewidentnie w takich okolicznościach powstało zdjęcie, które stało się hitem sieci. Memy ze „zjaranym Zbyszkiem”, miłośnikiem marihuany, widział chyba każdy internauta w Polsce i nie tylko.

Spocona twarz, opuchnięte, szkliste oczy, przyklejone do czoła nieświeże włosy… Cóż, nic dziwnego, że bohater zdjęcia dotąd nie chciał się ujawniać. Przez dekadę pozostawał anonimowy, a historię tego zdjęcia znali tylko znajomi, którzy postanowili je wykonać. Główny zainteresowany nie wygląda na kogoś, kto ma pełną świadomość tego, co się wokół niego dzieje. Ale teraz postanowił przerwać milczenie i ujawnił się w mediach społecznościowych.

Za granicą znają go jako „10 Guy”. My znamy go jako „zjaranego Zbyszka”. Kim jest bohater kultowych memów?

„Zjarany Zbyszek” to tak naprawdę Connor Sinclair – Amerykanin, który obecnie ma 29 lat. Gdy powstało sławetne, niezbyt wyjściowe zdjęcie, był jeszcze nastolatkiem. Studiował i obawiał się (pewnie słusznie), że zdjęcie może wpłynąć na jego karierę zawodową i przysporzyć mu problemów.

Miałem zaledwie 19 lat, kiedy mem stał się popularny, byłem wciąż na uniwersytecie. Nie chciałem zbytnio polegać na tej „sławie”, by uniknąć potencjalnego wpływu na moją przyszłość

– wyznał Sinclair w rozmowie z Daily Dot.

A zatem co sprawiło, że zmienił zdanie?

Może zarobić fortunę

Connor Sinclair przyznał, że memiczne zdjęcie powstał podczas wakacji, które spędzał z kolegami na Ibizie. Dziś nie bardzo chce rozmawiać o tym, czy był wtedy pod wpływem marihuany, za to chętnie wyjawił, że w hotelu były problemy z klimatyzacją. Ale nie ma tego złego… 29-latek chce zarobić na słynnej fotografii i ma na to duże szanse.

Connor cieszy się, że zdjęcie dawało radość ludziom. Teraz może dać dużą radość i jemu. 29-latek ogłosił na Twitterze, że z okazji 10-lecia powstania zdjęcia, będzie sprzedawał prawa do mema. 29-latka zachęciła opłacalna technologia NFT (non-fungible token – niewymienialny token), która pozwala stokenizować, a zatem sprzedać, również rzeczy niematerialne, w tym memy. „Zjarany Zbyszek” ma szansę zarobić fortunę (mowa nawet o sześciocyfrowej sumie).

Dla porównania, słynna „Disaster girl”, czyli dziewczynka z płonącym domem w tle, w kwietniu zarobiła 500 tys. dolarów. Jak twierdzi, część pieniędzy przeznaczy na cele charytatywne.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij