×

Rafał Trzaskowski przerywa kampanię! Sytuacja w Warszawie jest trudna

Rafał Trzaskowski przerywa kampanię! Dzisiaj miał spotkać się z wyborcami w Międzyrzecu Podlaskim i Białej Podlaskiej, ale sytuacja w stolicy pokrzyżowała jego plany. Kandydat na prezydenta powołuje sztab kryzysowy.

Agitacja w lubelskim

Lublin to miasto, z którego pochodzi polityczny przeciwnik Rafała Trzaskowskiego – Mirosław Piotrowski. Ale dziś mieszkańców stolicy województwa lubelskiego chciał do siebie przekonać kandydat PO.

O 10.50 Trzaskowski miał pojawić się w Białej Podlaskiej na placu Trzech Krzyży. Jednak w poniedziałek wieczorem poseł Sławomir Nitras poinformował na Twitterze, że tak się nie stanie. Trzaskowski nie pojawi się również w Międzyrzecu Podlaskim. Aktualne pozostają natomiast popołudniowe spotkania w Lublinie i Urszulinie.

Rafał Trzaskowski przerywa kampanię

Powodem odwołania przyjazdu do Białej Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego jest trudna sytuacja w stolicy. Poziom wody w Wiśle osiągnął rano 650 centymetrów. W związku z zagrożeniem powodziowym Rafał Trzaskowski powołał sztab kryzysowy.

Ulewa, która przeszła nad stolicą kraju, spowodowała lokalne podtopienia i utrudnienia na drogach. Tylko wczoraj (22 czerwca) strażacy interweniowali ponad tysiąc razy. Największe utrudnienia odnotowano na skrzyżowaniach: Doliny Służewieckiej z Aleją Wilanowską, Świętokrzyskiej z Marszałkowską, Broniewskiego z Reymonta, Alei Niepodległości z Woronicza oraz Ronda ONZ. Zalany został pas na odcinku od Węzła Powązkowska po Marymoncką.

Pod wodą znalazły się drogi, parkingi, boiska, chodniki i ścieżki rowerowe.

Prezydent uspokaja mieszkańców

Prezydent Miasta Stołecznego uspokaja mieszkańców, ponieważ pojawiły się już głosy krytykujące go za zaniedbywanie swoich obowiązków w Warszawie.

Rafał Trzaskowski informuje na Twitterze:

Alert pogodowy po intensywnych opadach w Warszawie odwołany. Deszcz spowodował głównie lokalne incydenty, niezagrażające życiu i zdrowiu ludzi. Z całodobowych dyżurów BBZiK otrzymuję regularne raporty hydrologiczne. MPWiK uruchomiło 30 brygad monitorujących infrastrukturę.

IMGW nadal ostrzega przed gwałtownymi burzami z silnymi opadami deszczu i gradem. Miejscami może spaść od 50 do 70 litrów wody na metr kwadratowy, a lokalnie do 80 litrów na mkw. W Warszawie silnie również powieje – do 65 km/h.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij