×

Jak dziś wygląda Conchita Wurst? Gwiazda jest teraz nie do poznania!

W 2014 roku podbił scenę Eurowizji. Thomas Neuwirth wystąpił jako „Conchita Wurst” i swoją piosenką (oraz brodą) na długo zapadł wszystkim w pamięci. Zdziwicie się, jak dziś wygląda Conchita Wurst!

Wielki zwycięzca

O Conchicie Wurst usłyszeliśmy dokładnie 7 lat temu. W 2014 roku Thomas Neuwirth wystąpił pod tym pseudonimem w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji z piosenką „Rise Like a Phoenix”. Jako reprezentant Austrii wywalczył dla niej zwycięstwo zdobywając aż 290 punktów.

Jednakże publiczności zapadł w pamięci nie tyle sam utwór, jak wizerunek Conchity. Jego znakami rozpoznawczymi były długie włosy, bardzo kobiece stylizacje, makijaż i przede wszystkim zarost. Jak wyjaśnił po wygranej w konkursie:

Broda jest deklaracją, że można wiele osiągnąć bez względu na to, kim jesteś czy jak wyglądasz. Jeżeli ktoś ma ochotę być kobietą z brodą, to nie ma w tym nic złego, bo przecież nie ranię tym nikogo. Jako nastolatek zmagałam się z dyskryminacją, dlatego stworzyłam “kobietę z brodą” jako symbol tolerancji i akceptacji.

Thomas Neuwirth, gdy występuje jako „Conchita Wurst” posługuje się żeńską formą czasowników, jednak prywatnie używa męskiej formy. Nie jest także trans kobietą.

Jesteście ciekawi, jak dzisiaj wygląda? Można go nie poznać!

Jak dziś wygląda Conchita Wurst?

Chociaż Thomas Neuwirth zasłynął jako „kobieta z brodą” to dzisiaj jego wizerunek mocno odbiega od postaci, którą wykreował 7 lat temu. Okazuje się, że porzucił eleganckie suknie na rzecz odważnych kostiumów, które nie pozostawiają zbyt wiele dla wyobraźni. Po jego zdjęciach w mediach społecznościowych widać, że Austriak uwielbia łączyć elementy garderoby męskiej i kobiecej. Przestał też nosić peruki, jednakże nie zrezygnował z charakterystycznej, gęstej brody.

Jako „Chonchita Wurst” osiągnął wielki sukces w branży muzycznej. Jednakże na co dzień używa swojego głównego wizerunku – drag queen. Pragnie przez to zwrócić uwagę na środowiska LGBT i konieczność walki z homofobią. Wykorzystując swoją popularność gościł m.in. w Organizacji Narodów Zjednoczonych i Parlamencie Europejskim. Oprócz tego Thomas aktywnie działa także na rzecz osób z wirusem HIV. W 2018 roku ogłosił, że sam od lat jest nosicielem.

To nie tylko wygrana dla mnie, ale także dla tych wszystkich, którzy wierzą w przyszłość bez objawów dyskryminacji; w przyszłość, która będzie opierała się na tolerancji i szacunku do drugiego człowieka

– powiedział po wygranej na Eurowizji.

Zobaczcie, jak Thomas zmienił się od 2014 roku!

Michał Szpak ostro o porównywaniu go do Conchity Wurst

Źródła: www.pudelek.pl, www.wprost.pl, www.radiozet.pl
Fotografie: Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij