×

Jak długo Morawiecki będzie premierem? Kaczyński zdobył się na szczerość

W jutrzejszym wydaniu Rzeczpospolitej ukaże się wywiad z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Z zapowiedzi wynika, że padną ważne słowa, dotyczące jednego z czołowych polityków w kraju. Jak długo Morawiecki będzie premierem?

Kaczyński popierał Morawieckiego

Morawiecki i Ziobro nie pałają do siebie sympatią, o czym wiadomo nie od dziś. Ale za to Kaczyński-Morawiecki to zdecydowanie bardziej zgrany duet.

Widać to było np. podczas głosowania o wotum nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego.

Ostatecznie odrzucono wniosek o odwołanie Jarosława Kaczyńskiego z funkcji, jednak w Sejmie padło wiele mocnych słów i poważnych oskarżeń pod adresem prezesa PiS. Ale premier Morawiecki o Kaczyńskim wypowiadał się bardzo ciepło i stanął w jego obronie.

Z kolei w kwestii negocjacji z Unią Europejską Kaczyński wspierał Morawieckiego. W wywiadzie, który ma się ukazać w poniedziałkowej Rzeczpospolitej, wyznał nawet:

Nie tylko popierałem premiera, ale też w tym wszystkim uczestniczyłem

– zdradził prezes PiS, gdy zapytano go o pojawiające się informacje o rzekomych różnicach między nim i premierem w sprawie m.in. strategii wobec Unii Europejskiej.

Jak długo Morawiecki będzie premierem?

Słowa Kaczyńskiego potwierdzają, że premier może liczyć na poparcie lidera PiS. W zapowiedzi wywiadu udzielonego Rzeczpospolitej padły słowa, które nie pozostawiają złudzeń.

Wynika z nich, że prezes PiS bardzo by chciał, aby Mateusz Morawiecki pozostał premierem do końca kadencji. Co więcej, sądzi, że tak właśnie się stanie.

Prawdopodobieństwo jest bardzo duże

– podkreślił Kaczyński.

Opowiedział również o relacjach, jakie łączą go z premierem.

Kaczyński przyznał, że „podział ról niewątpliwie istnieje”.

To jest podział, w ramach którego my bardzo często rozmawiamy z premierem Morawieckim, ze sobą – bezpośrednio, czy przez telefon – o wszystkich ważnych sprawach, czasem też prywatnie

– wyznał lider PiS.

W wywiadzie nie obyło się również bez krytyki PO. Kaczyński stwierdził, że partia ta „poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje”.

Jak informuje Wprost, chociaż wywiad jeszcze się nie ukazał, na odpowiedź Borysa Budki nie trzeba było długo czekać.

Narodowy socjalista mówiący o lewactwie… To się samo komentuje…

– napisał Budka na Twitterze.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij