×

Jak całować się z języczkiem, czyli co warto wiedzieć o pocałunkach?

Dla wielu osób, zwłaszcza dla osób młodych lub takich, które mają nowego partnera bardzo nurtujący może być problem pocałunków. Zazwyczaj bardzo stresujemy się tą sprawą, co znacznie pogarsza sytuację. Trudno się jednak dziwić. Chcemy, żeby nasze pierwsze pocałunki wypadły jak najlepiej. Wielu z nas zastanawia się jak całować się z języczkiem, żeby nasz partner był usatysfakcjonowany.

Jak całować się z języczkiem – krok po kroku

Jeżeli umówiliśmy się na randkę z dziewczyną lub z chłopakiem, prawdopodobnie myśleliśmy już o pocałunkach. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jak całować się z języczkiem. Każda sytuacja i każda para jest indywidualna. Dla różnych osób dobrze całować może oznaczać coś innego. Jeżeli chcemy, żeby nasze pierwsze pocałunki były dla nas i dla naszego partnera satysfakcjonujące, warto jest postawić na spontaniczność. Pocałunki powinny być dla nas przyjemnością i w żadnym wypadku nie powinniśmy ich traktować zadaniowo. Jeżeli zależy nam na naszym partnerze, a on czuje to samo, bez względu na to jak nieporadne będą nasze pierwsze pocałunki, będziemy je wspominać z sentymentem. Nie stawiajmy sobie więc zadań. Przyjmijmy założenie, że będziemy się cieszyć chwilą i damy się ponieść emocjom.

jak całować się z języczkiem

Dla tych, którzy potrzebują jednak bardzo praktycznych wskazówek warto jest wspomnieć, że nie powinniśmy od razu przechodzić do całowania się z języczkiem. Dobrze jest zacząć od bardziej subtelnych pocałunków. Jeżeli jeszcze nigdy nie całowaliśmy naszego partnera, znacznie lepiej jest rozpocząć od pocałunku w policzek lub w czoło. Pamiętajmy, że pocałunki z języczkiem są bardziej zaawansowanym etapem całowania i wyrazem wielkiej zażyłości partnerów. Kiedy zastanawiamy się jak całować się z języczkiem, koniecznie pamiętajmy, żeby nie pomijać innych pocałunków. Nie oznacza to, że podczas jednej randki mamy „przerobić” całe spectrum pocałunków. Tu warto kierować się intuicją, tempem rozwoju naszej znajomości. Na pierwszej randce nie musimy całować się z języczkiem. W wielu wypadkach pocałunek w policzek lub delikatne cmoknięcie w usta w zupełności wystarczą. Jednak tak jak wspomnieliśmy – każda sytuacja i każda para są indywidualne. Musimy sami wyczuć co najlepiej sprawdzi się w naszej sytuacji. Pamiętajmy jednak, że znacznie lepiej jest całować za mało niż przesadzić. Delikatne pocałunki pozostawią w naszym partnerze niedosyt i chęć na więcej. Jeżeli natomiast od razu przejdziemy do całowania z języczkiem możemy nawet zniechęcić drugą osobę do siebie i sprawić, że nie będzie się chciała z nami więcej spotkać.

Jak całować się z języczkiem – a co z techniką?

Pocałunki z języczkiem nie są jednorodne. Kiedy zastanawiamy się jak całować się z języczkiem powinniśmy o tym pamiętać. Tego typu pocałunki mogą polegać jedynie na delikatnym dotykaniu się językami. Od jednego pocałunku możemy przejść do kolejnego. Pocałunek z języczkiem to także ssanie swoich języków i warg, a niekiedy nawet delikatne gryzienie. Koniecznie powinniśmy wyczuć sytuację i intuicyjnie wybrać ten rodzaj pocałunków, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Jeżeli zauważymy, że nasz partner ma opory przed określoną formą pocałunku, nie powinniśmy nalegać ani go do niczego zmuszać. Być może nasza znajomość nie jest jeszcze na odpowiednim etapie. Kluczem do udanych pocałunków jest przede wszystkim empatia i otwartość na drugą osobą. Technika jest tym co można wypracować, więc nie powinniśmy stawiać jej na pierwszym miejscu. Idealne pocałunki to takie, które obojgu partnerom sprawiają przyjemność.

Może Cię zainteresować

zamknij