×

Student zamontował jacuzzi w pokoju w akademiku. Chciał się zrelaksować w bąbelkach

Studia na Akademii Górniczo-Hutniczej zdecydowanie nie należą do łatwych. Stresujące zajęcia i trudne kolokwia sprawiają, że studenci poszukują skutecznych metod relaksacji. Jeden z uczących się na AGH wpadł na pomysł zainstalowania w akademiku jacuzzi. Nie wszystkim przypadło to do gustu.

Akademickie SPA

Student AGH w Krakowie postanowił wyróżnić się na tle kolegów. Zapewne miał w planach zapraszanie przyjaciół czy potencjalnych sympatii do swojego „SPA”. W tym celu zamontował w pokoju w akademiku dmuchane jacuzzi. Zdjęcie wypełnionego wodą zbiornika od razu trafiło do internetu. Niezwykły pomysł zyskał ogromną popularność w mediach społecznościowych. Zainteresowali się nim nie tylko pozostali studenci, ale również dziennikarze i … władze uczelni. AGH jest w trakcie procedur sprawdzających, czy basen mógł być zagrożeniem dla innych mieszkańców akademika. 

Istnienie moblinego SPA potwierdziła rzeczniczka uczelni, Anna Żmuda-Muszyńska. Poinformowała, że jacuzzi zostało już zdemontowane.

Jacuzzi zostało zdemontowane a woda wypompowana, dzięki czemu nie stanowi już zagrożenia.

Surowe konsekwencje

Student musi liczyć się z surowymi konsekwencjami jeśli okaże się, że basen był zagrożeniem dla innych osób. Rzeczniczka AGH powiedziała:

Badamy teraz czy jacuzzi mogło spowodować, że ktokolwiek był przez nie zagrożony.

Burza komentarzy

Reakcja internautów była natychmiastowa. Część była zachwycona pomysłem studenta, inni zastanawiali się dlaczego jacuzzi uznano za zagrożenie.

A skąd wniosek że zmontowane jacuzzi stanowiło zagrożenie?

Warto przypomnieć, że objętość wody w basenie wynosiła 1 000 litrów. Dla porównania objętość zapełnionej po brzegi wanny to 200 litrów! Ciężar punktowy jacuzzi był nieprawdopodobnie duży. 

Jeden z użytkowników Twittera pisał:

Relax, student musi się odstresować

Nie zabrakło również żartobliwych stwierdzeń:

Zagrożenie – zagrożeniem. Pomyśleć ile on się musiał nadymać z wiaderkiem żeby to napełnić. A potem jeszcze opróżnić.

jacuzzi w akademiku
Pixabay
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Pixabay.com

Może Cię zainteresować