×

Straciła nogi po kąpieli w jacuzzi. Do zakażenia doszło przez niewielką ranę

Straciła nogi po kąpieli w jacuzzi. Lauren Briggs nigdy nie sądziła, że przyjemne spotkanie w gronie znajomych przerodzi się w prawdziwy horror. Gdy matka zobaczyła swoją córkę w szpitalu, nie była w stanie jej poznać.

Impreza w jacuzzi

W styczniu tego roku Lauren Briggs na zawsze pożegnała się ze swoim dawnym życiem. 25-latka, pracująca do niedawna jako recepcjonistka, na początku 2021 roku udała się na imprezę do swojej koleżanki. Jej znajoma chciała pochwalić się nową wanną z hydromasażem. Dziewczyny z radością korzystały z uroków kąpieli w bąbelkach.

Niespodziewanie, gdy obudziły się następnego dnia, Lauren nie była w stanie złapać oddechu. Koleżanka widząc, że jej stan jest bardzo poważny, od razu zabrała ją do szpitala. Lekarze przeprowadzili szereg badań, które wykazały, że 25-latka cierpi na posocznicę meningokokową, czyli zagrażającą życiu infekcję krwi.

Stan dziewczyny pogarszał się z minuty na minutę. Lekarze robili, co w ich mocy, aby ratować życie Lauren. W końcu stanęli pod ścianą. Musieli podjąć dramatyczną decyzję i amputowali jej prawą nogę oraz palce lewej. Medycy dokonali także przeszczepu skóry, który miał na celu odbudowanie fragmentu stopy. Lekarze podejrzewają, że przyczyną zakażenia mogło być drobne skaleczenie na stopie 25-latki. To właśnie tą drogą do jej organizmu wdała się infekcja.

Gdy matka Lauren, Tracey została powiadomiona o chorobie córki, od razu ruszyła do szpitala. Po dotarciu na miejsce, nie mogła uwierzyć własnym oczom.

Myślałam, że zabrali mnie do niewłaściwej sali. Kiedy dotarło do mnie, że patrzę na córkę, upadłam na podłogę i błagałam Boga, aby ją uratował i nie pozwolił jej odejść.

straciła nogi po kąpieli w jacuzzi
Imgur

Straciła nogi po kąpieli w jacuzzi

Tracey bardzo źle radziła sobie z sytuacją, w której się znalazła. Nie była w stanie dojść do siebie na wieść o amputacjach, które przeszła jej córka. Kobieta zdawała sobie sprawę, że Lauren nie odzyska już dawnego życia.

Najgorsze jednak nastąpiło, gdy 25-latka przebudziła się z narkozy. Dziewczyna przeżyła wstrząs, widząc jak okaleczone zostało jej ciało. Ze względu na brak przytomności, nie wiedziała wcześniej, co się z nią dzieje. Lauren odsunęła kołdrę, a jej oczom ukazał się przerażający widok.

Nie miałam pojęcia o amputacjach, ponieważ czułam, że nadal mam obie stopy – podniosłam kołdrę i byłam zdruzgotana.

Przed nieszczęśliwą imprezą w jacuzzi, Lauren pracowała jako recepcjonistka. Prowadziła bardzo aktywny tryb życia. Niestety wiele wskazuje na to, że nie wróci już do normalności. Pomimo tego, że od zdarzenia minęły cztery miesiące, dziewczyna ma trudności z mówieniem. Przebywa w specjalistycznej placówce rehabilitacyjnej. Zmaga się również z problemami psychicznymi.

Po prostu chcę żyć tak normalnie, jak to tylko możliwe. Nie mam jeszcze nawet protezy nogi. Czuję, że jestem uwięziona we własnym ciele i po prostu chcę się z tego wydostać. To zdarzenie drastycznie wpłynęło na moje zdrowie psychiczne.

W sieci powstała zbiórka pieniędzy, która ma na celu pomóc Lauren odzyskać choć część dawnego życia.

straciła nogi po kąpieli w jacuzzi 3
Imgur
straciła nogi po kąpieli w jacuzzi 4
Imgur

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur

Może Cię zainteresować