×

Jacek Borkowski jest gejem. Dzięki tej deklaracji otrzymał szybciej rozwód!

Jacek Borkowski jest gejem. To stwierdzenie z pewnością jest szokiem dla wszystkich widzów serialu „Klan”, którzy od wielu lat śledzą losy granego przez aktora, psychologa Piotra Rafalskiego. Jak to możliwe, że zdołał ukrywać tę informację przed światem przez tyle lat?

Jacek Borkowski jest gejem

61-letni gwiazdor serialu „Klan” zdecydował się publicznie przyznać, że jest homoseksualistą. Dla wielu osób jego wypowiedź była sporym zaskoczeniem, bowiem aktor miał do tej pory aż trzy żony, z którymi doczekał się łącznie trójki dzieci. Okazuje się, że Jacek Borkowski nie wyznał całej prawdy.

Aktor przyznał w wywiadzie dla Faktu, że celowo skłamał, że jest gejem, aby otrzymać unieważnienie ślubu kościelnego. Do zdarzenia doszło wiele lat temu, gdy Borkowski ubiegał się o rozwód ze swoją pierwszą żoną, aktorką Elżbietą Jasińską. Para pobrała się jeszcze na studiach. Niestety związek nie był udany. O szczegółach swojego szokującego postępowania aktor bynajmniej nie krępuje się opowiadać.

Moja była żona bardzo starała się o rozwód kościelny. Mnie na tym nie zależało, bo jestem niewierzący. Pamiętam, że te procedury bardzo długo trwały. Dostaliśmy rozwód kościelny po siedmiu czy ośmiu latach od rozwodu w sądzie. Pamiętam, że żona zadzwoniła do mnie i zapytała, co może napisać w uzasadnieniu. Stwierdziłem, że może napisać co chce, a najlepiej niech napisze, że jestem gejem, to od razu dadzą nam ten rozwód. Dobrze to załatwiła, skutecznie. Nigdy nie myślałem, że taki rozwód będzie mi potrzebny, a jednak się przydał, bo z moją żoną Magdą wziąłem ślub kościelny.

Co z konsekwencjami?

Jakiś czas po pierwszym rozwodzie Jacek Borkowski wziął ślub cywilny z Katarzyną, z którą ma dziś 37-letnią córkę Karolinę. Z trzecią żoną z kolei, miał 16-letniego obecnie syna Jacka oraz 14-letnią córkę Magdę. Jego ostatnia żona, Magdalena Gotowiecka zmarła w styczniu 2016 roku na białaczkę w wieku 42 lat. Wdowiec nie tracił jednak czasu i już w 2018 roku zaczął się spotykać z pogodynką Pauliną Koziejowską.

Kłamstwo do którego aktor przyznał się publicznie jest szokujące i nie ulega wątpliwości, że wobec Jacka Borkowskiego powinny zostać wyciągnięte surowe konsekwencje. Ze względu na wprowadzenie kościoła w błąd za sprawą nieprawdziwej informacji, że jest gejem, Jacek Borkowski uzyskał unieważnienie ślubu, które być może było bezzasadne.

W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do podobnych naruszeń. Niedawno głośno było o drugim ślubie kościelnym Jacka Kurskiego, który również budził liczne kontrowersje ze strony wiernych oraz księży.

Fotografie: Instagram, YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij