×

Internauci uważają, że książę Filip zmarł. BBC wyemitowało wymowny materiał

Internauci uważają, że książę Filip zmarł. W materiale pomyłkowo udostępnionym przez stację BBC Scotland pojawiły się czarno-białe nagrania z młodości księcia Filipa. Niedługo później w sieci rozpętała się prawdziwa burza. Czy to możliwe, że książę Filip nie żyje, czy też telewizja zawczasu przygotowała się do jego śmierci?

Tajemnicze nagranie

Od wielu dni cały świat żyje w nieustannym napięciu, spowodowanym niepewnością co do stanu zdrowia księcia Filipa. Niespełna 100-letni monarcha, 16 lutego trafił do Szpitala Króla Edwarda VII z powodu infekcji. Niestety choroba nie dawała za wygraną i w końcu medycy podjęli decyzję o przewiezieniu księcia do Szpitala świętego Bartłomieja. Cała rodzina królewska pogrążyła się w modlitwach o zdrowie księcia Filipa.

Ponieważ brytyjski dwór niechętnie dzieli się informacjami na temat stanu zdrowia monarchy, w sieci krąży wiele plotek dotyczących 99-letniego księcia. Oliwy do ognia dolała publikacja przez stację BBC Scotland tajemniczego nagrania. Czarno-biały materiał ukazujący chwile z młodości księcia Filipa niespodziewanie przerwał transmisję z obrad parlamentu. Wielu widzów było przekonanych, że przyczyną tak nagłej emisji archiwalnego nagrania jest śmierć monarchy. Materiał został pokazany dwukrotnie, po czym nastąpiło wygaszenie. Chwilę później na ekranach telewizorów Brytyjczycy ujrzeli komunikat z przeprosinami ze pomyłkę. Stacja BBC wyjaśniła:

Przepraszamy za przerwę w tym programie i pracujemy nad naprawieniem usterki.

Internauci uważają, że książę Filip zmarł

Nagranie błyskawicznie trafiło do sieci, wywołując spore zamieszanie. Internauci stworzyli teorię zgodnie, z którą książę Filip już zmarł i w związku z tym, stacja BBC zaczęła odtwarzać poświęcony mu nekrolog. Na Twitterze pojawiło się sporo daleko idących domysłów.

Myślę, że to był nekrolog księcia Filipa.

Pewnie oficjalnie ogłoszą śmierć Filipa po emisji wywiadu z Meghan i Harrym.

Ktoś ze stacji BBC dowiedział się, że książę Filip nie żyje i za wcześnie włączył nagranie.

Nie można wykluczyć, że widząc, jak zły jest stan zdrowia monarchy, BBC przystąpiło już do przygotowywania materiałów poświęconych życiu księcia Filipa. Być może, stacja pomyłkowo udostępniła właśnie to nagranie. Póki co, BBC nie skomentowało sprawy. Rodzina królewska również milczy.

Walka o życie

Zgodnie z oficjalnymi doniesieniami, w piątek 5 marca książę Filip ponownie został przeniesiony do innego szpitala. Po operacji serca, którą wykonano w placówce świętego Bartłomieja, monarcha wciąż jest hospitalizowany. Z komunikatu rodziny królewskiej wiadomo, że:

Książę Edynburga przeszedł wczoraj w szpitalu św. Bartłomieja udany zabieg w związku z istniejącą wcześniej chorobą serca. Jego Królewska Wysokość pozostanie w szpitalu na leczenie, odpoczynek i rekonwalescencję przez kilka dni.

W środę księżna Camilla uspokajała poddanych, że książę Filip dochodzi już do siebie.

Słyszeliśmy dziś, że jego stan się nieco poprawia. Tak więc, to bardzo dobra wiadomość. Będziemy nadal trzymać kciuki.

Z pewnością lada dzień pojawią się nowe informacje na temat stanu zdrowia księcia Filipa.

Fotografie: Twitter, twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować