×

InPost wydłuża czas odbioru paczki. Tak firma dba o bezpieczeństwo klientów!

InPost wydłuża czas odbioru paczki i to całkowicie za darmo. To błyskawiczna reakcja firmy na alerty RCB, związane z porywistymi wichurami, z którymi aktualnie zmaga się Polska. Tym samym InPost udowadnia, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo innych. O niesamowitym geście i ukłonie w stronę klientów poinformował sam prezes, Rafał Brzoska.

Potężne wichury w Polsce. Alert RCB

Polska od wczoraj zmaga się z porywistymi wichurami, które niszczą wszystko, co napotkają na swojej drodze. Wiatr zrywa dachy, niszczy budynki, powala drzewa, przewraca samochody ciężarowe. Niestety zbiera też śmiertelne żniwo.

W Międzyrzeczu zginął 70-letni mężczyzna po tym, jak drzewo spadło na jego samochód. W Krakowie wiatr powalił 30-metrowy dźwig, przez co zginęło dwóch budowlańców. Od wczoraj strażacy tysiące razy wyjeżdżali na interwencje. Tymczasem synoptycy ostrzegają, że na tym nie koniec.

Od wczoraj Polacy na terenie całego kraju otrzymują wiadomości o treści:

Uwaga! Dziś i jutro (16/17.02) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz.

Polacy proszeni są o to, żeby w miarę możliwości pozostać w domach. W tej chwili najgorsza jest sytuacja w Małopolsce, gdzie obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem.

Na kryzysową sytuację błyskawicznie zareagowała firma InPost, która chce pokazać, że dba o bezpieczeństwo klientów. Robi to przedłużając czas na odbiór paczki.

InPost wydłuża czas odbioru paczki. Tak firma dba o bezpieczeństwo klientów

Z powodu sytuacji pogodowej w Polsce, klienci InPost mają dodatkowe 48 godzin na odbiór paczki i nie muszą w pośpiechu wychodzić do Paczkomatu z obawy, że paczka zostanie zwrócona do nadawcy. Decyzję o takim udogodnieniu firma podjęła już w nocy.

Teraz do klientów, którzy oczekują na odbiór przesyłki, firma rozsyła specjalne komunikaty. Oto ich treść:

Alert RCB? Spokojnie, twoja paczka zaczeka! Zostać w domu, a jeśli musisz wyjść na zewnątrz – uważaj na porywisty wiatr. Przedłużamy czas na odbiór Twojej paczki o dodatkowe 48h. Odbierz ją, kiedy pogoda się poprawi!

Informację o przedłużeniu czasu na odbiór przesyłki o dwa dni, w rozmowie z portalem dobreprogramy.pl potwierdził rzecznik InPostu, Wojciech Kądziołka.

Już dzisiaj w nocy podjęliśmy decyzję o przedłużeniu czasu na odbiór paczki o 48 h, z uwagi na warunki pogodowe. Dzisiaj rano poinformowaliśmy o tym wszystkich naszych klientów, którzy w tej chwili mają przesyłki w Paczkomacie. Nasz komunikat jest jasny, jeżeli nie musisz, nie wychodź z domu. Twoja paczka zaczeka na Ciebie w Paczkomacie. W aplikacji mobilnej InPost informacja ta będzie dostępna dla wszystkich jej użytkowników

– poinformował rzecznik firmy.

„Uważajcie na siebie”. Przekaz dnia od samego prezesa!

O szybkiej reakcji firmy na bardzo trudne warunki pogodowe w Polsce w swoich mediach społecznościowych opowiedział sam prezes Rafał Brzoska. Przedsiębiorca udowodnił, jak ważne jest dla niego bezpieczeństwo klientów.

Przekazem dnia dla Was wszystkich jest jedno. W czasie tych wichur, które są dzisiaj, a jeszcze większe będą w sobotę – zostańcie w domu, nie wychodźcie. My, jako InPost przedłużyliśmy o 48 godzin (dodatkowe dwa dni) czas odbioru wszystkich przesyłek, tak żeby można było je odebrać bezpiecznie. Uważajcie na siebie. I to jest główny przekaz dnia ode mnie dla Was wszystkich. Trzymajcie się zdrowo i ciepło!

– przekazał prezes międzynarodowej Grupy Kapitałowej Integer.pl, Rafał Brzoska.

Instagram

Instagram

Ze strony firmy to dobre zagranie marketingowe, ale najważniejsze, że z zyskiem dla klienta. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować