×

Osoby o tych imionach mają największe szanse odnieść sukces i zdobyć sławę. Są na to dowody!

Szukasz inspiracji na imię dla dziecka? Podobno sukces nie jedno ma imię… W związku z kolejną galą rozdania Oscarów, autorzy serwisu What Are The Odds, zbadali, jakie imiona najczęściej nosi „sukces”. A konkretnie ludzie, którzy go odnieśli. Poznaj zatem imiona, które gwarantują sukces i sławę.

Imiona, które gwarantują sukces i sławę:

#1 Daniel

To imię pochodzenia hebrajskiego, które jest niezwykle uniwersalne i sprawdza się pod każdą szerokością geograficzną. Mężczyzna o tym imieniu stawia sobie ambitne cele i zazwyczaj je osiąga.

Dzieje się tak dlatego, że Daniel to człowiek optymistycznie nastawiony do życia, który potrafi zjednywać sobie ludzi, szczególnie kobiety. Mistrz komplementów, niepoprawny romantyk, kobietę traktuje jak prawdziwą damę.

Daniel, który odniósł międzynarodowy sukces, to m.in. Daniel Craig, Daniel Radcliffe czy Daniel Day-Lewis.

#2 Adam

Jest konkretny i lubi trzymać się faktów. Adam często wybija się już w szkole, co zawdzięcza głównie swoim umiejętnościom, opanowaniu i wrodzonej dyplomacji.

Często bywa uparty, ale przekłada się to również na upartość w dążeniu do postawionego sobie celu.

Adam, który odniósł międzynarodowy sukces, to m.in. Adam Levine, Adam Sandler czy Adam Driver.

#3 Emma

To imię wywodzi się z Niemiec. Emmy są niezwykle piękne i radosne, a do tego przebojowe i szczere. To sprawia, że z łatwością zjednują sobie napotykanych w życiu ludzi. Szczególnie mężczyzn, na których potrafi zrobić oszałamiające wrażenie.

Często posiada zdolności artystyczne i kocha wydarzenia kulturalne.

Emma, która odniosła międzynarodowy sukces, to m.in. Emma Stone i Emma Watson.

#4 Katarzyna

Osoba o tym imieniu jest godna podziwu, szacunku i uznania. Imię to pochodzi z języka greckiego i oznacza „bez skazy” (katharos).

Katarzyna to kobieta o niezwykłej inteligencji, a przy tym altruistka, która nigdy nie pozostaje obojętna wobec krzywdy innych. Katarzyna jest szlachetna i skrupulatna. Często posiada również ogromny dar do opanowania wiedzy.

Katarzyna, która odniosła międzynarodowy sukces, to m.in. Catherine Zeta-Jones czy Katherine Heigl.

#5 Michał

To imię hebrajskie oznaczające „któż jak Bóg”. To człowiek dobry, stateczny, który cieszy się szacunkiem innych. Michał najczęściej jest bardzo przystojny, a na kobiety działa jak magnes.

Potrafi zrobić dobre pierwsze wrażenie. Często osiąga sukcesy zawodowe, ponieważ wspaniale potrafi się dostosowywać do otoczenia.

Michał, który odniósł międzynarodowy sukces, to m.in.: Michaela Jacksona, Michaela Phelpsa, Michael Fassbender i Michael J. Fox.

#6 Marek

To imię wywodzi się z łaciny i oznacza „związany z Marsem”. Do chrześcijaństwa przeniknęło za sprawą św. Marka Ewangelisty.

Marek osiąga sukces, bo to mężczyzna pewny siebie, który nie ulega wpływom innych ludzi. Oprócz tego ma twórczy umysł, co przydaje się w rozwiązywaniu wielu problemów. Marek jest również bardzo pracowitym mężczyzną.

Marek, który odniósł międzynarodowy sukces, to m.in: Mark Zuckerberg, Mark Rufflo i Mark Hamill.

Może warto wybrać dla dziecka imię, kierując się właśnie takim kryterium?

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować