×

Imigrant zaatakował żołnierza RP! Padły strzały na granicy polsko-białoruskiej

To była kolejna niespokojna noc na granicy z Białorusią. Ok. 150 osób próbowało nielegalnie przedostać się do Polski. Agresywny imigrant zaatakował żołnierza RP. Padły strzały!

MSWiA spodziewa się szturmu

Presja ze Wschodu narasta. Najnowsze informacje dotyczące działań służb przy granicy polsko-białoruskiej Grodecki przekazał w czwartek rano na antenie Polsat News. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że w nocy miała miejsce kolejna siłowa próba przekroczenia granicy. Ale wiceszef MSWiA podkreślił też, że na tym nie koniec. Dzisiaj wieczorem może dojść do szturmu.

Mamy dzisiaj wyjątkowy dzień, święto państwowe (…) W odbiorze drugiej strony może być taki scenariusz, że skoro my musimy działać niemalże na dwóch frontach – zabezpieczać Marsz Niepodległości i granicę – to znaczy, że gdzieś będziemy słabi

– mówił Grodecki.

Do kolejnej próby sforsowania granicy, o której mówił dzisiaj Grodecki, doszło wczoraj późnym wieczorem w okolicy Białowieży. Zjawiła się tam grupa licząca ok. 150 migrantów. Byli zdesperowani, zachowywali się agresywnie.

Imigrant zaatakował żołnierza RP. Padły strzały na granicy polsko-białoruskiej!

Jak przekazała st. chor. sztab. Ewelina Szczepańska z sekcji prasowej Komendy Głównej SG, w kierunku funkcjonariuszy i żołnierzy rzucano kawałkami drewna, gałęziami i kamieniami.

Sytuację udało się opanować, a służby graniczne Białorusi przewiozły większą część migrantów w głąb lasu. Pozostali rozpalili ogniska kilkanaście metrów od linii granicy państwowej.

W tym samym czasie w okolicy Szudziałowa doszło do groźnego incydentu. Migranci zaatakowali polskiego żołnierza. Padły strzały ostrzegawcze. Na szczęście żołnierz nie ucierpiał.

Został uderzony gałęzią w klatkę piersiową. Oddał dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. Żołnierzowi nic się nie stało

– przekazało Ministerstwo Obrony Narodowej w komunikacie.

Według informacji przekazanych przez SG, próba sforsowania granicy została udaremniona, a agresywni napastnicy oddalili się w głąb Białorusi.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała blisko 33 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego blisko 17,3 tys. miało miejsce w październiku, a prawie 4,4 tys. w listopadzie. Obecnie na granicy polsko-białoruskiej jest 15 tysięcy żołnierzy Wojska Polskiego. Ochraniają ją również funkcjonariusze Policji oraz Straży Granicznej.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij