×

Ile zarobił Rafał Trzaskowski? Warszawski ratusz pokazał oświadczenie majątkowe

Politycy zarabiają krocie. Jak na ich tle wypada prezydent Warszawy? Ile zarobił Rafał Trzaskowski? Warszawski Ratusz pokazał oświadczenie majątkowe urzędników. Prezydent miasta stołecznego wykazał swoje zarobki. Oprócz tego jest właścicielem trzech mieszkań i działki. Zastanawiające jest to, że znów więcej od Rafała Trzaskowskiego zarabiają jego zastępcy.

Ile zarobił Rafał Trzaskowski?

Rafał Trzaskowski wykazał, że w 2021 roku jako prezydent Warszawy zarobił 166 tys. złotych. To jednak nie jedyny przychód polityka z Platformy Obywatelskiej. Kolejne 34 tys. złotych zarobił na wykładach w Collegium Civitas i 27 tys. zł dzięki tantiemom autorskim. Należy dodać, że od niedawna Rafał Trzaskowski zarabia znacznie więcej niż do tej pory, dlatego jego oświadczenie majątkowe za rok 2022 może wyraźnie się różnić.

Oprócz tego Rafał Trzaskowski jest posiadaczem trzech mieszkań o wartości 1 mln złotych (79 m2), 1,1 mln złotych (103 m2) i 350 tys. złotych (38 m2), a także działki 919 mierzącej 919 m2.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @trzaskowskirafal

Zastępcy Rafała Trzaskowskiego zarabiają więcej od samego prezydenta

Wydawać by się mogło, że Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy zarabia najwięcej spośród urzędników pracujących na rzecz miasta stołecznego. Otóż nie. Wyższymi zarobkami mogą pochwalić się… zastępcy Trzaskowskiego.

Najlepiej w tym zestawieniu wypadła wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska, która w ubiegłym roku zarobiła 446 tys. złotych. W skład tej kwoty wchodziła regularna pensja i nagroda jubileuszowa o łącznej wysokości 386 tys. złotych oraz 56 tys. złotych z rady nadzorczej przedsiębiorstwa MPRI i 4,7 tys. złotych z wyroku sądu.

Identycznymi zarobkami za ubiegły rok może pochwalić się skarbnik miasta Mirosław Czekaj.

Co roku od lat najlepiej wynagradzanym urzędnikiem w warszawskim ratuszu, a prawdopodobnie – rekordzistą w Polsce pod tym względem – był skarbnik miasta Mirosław Czekaj

– zauważa portal se.pl.

Mirosław Czekaj zarobił 446 tys. złotych, z czego 377 tys. w urzędzie miasta. To ponad dwa razy więcej niż zarobił Trzaskowski. Dodatkowo Czekaj zarobił 22 tys. zł jako wykładowca na SGH i 45,9 tys. zł. w radzie nadzorczej Metra Warszawskiego.

Źródła: www.tvp.info
Fotografie: Flickr (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij