×

Ile emerytury dostanie Donald Tusk? Kwota jest zawrotna!

Jak ujawnił ZUS, najwyższa emerytura w Polsce przekracza 20 tys. złotych. Ale jest to kwota, którą z łatwością uda się przebić byłemu liderowi PO. Ile emerytury dostanie Donald Tusk? Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków w kraju zdecydowanie nie musi się martwić o swoją przyszłość.

7 mln zł w 5 lat

Ponoć dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, ale gdy w grę wchodzą tak imponujące kwoty, chyba nie ma się czego wstydzić. Donald Tusk dorobił się ogromnego majątku.

Jak wynika z oświadczenia majątkowego, polityk zgromadził pieniądze o łącznej wartości przekraczającej 1,1 mln złotych. Posiada również nieruchomości.

Superbiz.se.pl podaje, że tylko w ciągu 5 lat piastowania stanowiska szefa Rady Europejskiej, Tusk zarobił 7 mln złotych. Ale na tym nie koniec.

Ile emerytury dostanie Tusk
Twitter

Szef Rady Europejskiej ma prawdo do odprawy. A ta wynosi ok. 40 tys. miesięcznie.

Ile emerytury dostanie Donald Tusk?

Po ukończeniu 65. roku życia (czyli za ponad 2 lata) Donald Tusk otrzyma emeryturę. Jak twierdzi Super Express, będzie to najwyższa emerytura w Polsce. Tusk bez problemy zawstydzi dotychczasowych rekordzistów.

Europejska emerytura byłego szefa rządu na nieco ponad półmetku jego pięcioletniej kadencji w Brukseli wynosiła 13 tys. zł. A gdy za miesiąc dobiegnie końca, będzie mu przysługiwać świadczenie ponad 21 tys. zł miesięcznie. Jeśli dodamy do tego krajową emeryturę Tuska, to w sumie były premier będzie dostawał co miesiąc ok. 30 tys zł

– wyliczył Super Express.

Ile emerytury dostanie Tusk
Twitter

W 2019 roku najwyższa emerytura wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wynosiła 22,4 tys złotych. Ale powiedzieć, że taka emerytura w Polsce to rzadkość, to właściwie nic nie powiedzieć…

Wystarczy wspomnieć, że świadczenia, które przekraczają 15 tys. złotych miesięcznie, pobiera w Polsce… 12 osób (stan na 2019 rok). I choć wydaje się to tragikomiczne, większości polskich emerytów właściwie bliżej do drugiej skrajnej stawki – seniora, który każdego miesiąca pobiera… 4 grosze emerytury (ZUS wymienił go w zestawieniu dla tygodnika Polityka).

Aby uzbierać jedną emeryturę dla Donalda Tuska, ze swoich świadczeń musiałoby zrezygnować co najmniej dwudziestu przeciętnych polskich emerytów.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij