×

Ile dostaje syn Krzysztofa Krawczyka? Jego renta jest dramatycznie niska

Syn króla polskiej piosenki nie żyje tak, jak można by się było spodziewać. Mieszka w kilkumetrowym pokoju w łódzkiej kamienicy, ale ponieważ nie czuje się tam bezpiecznie, większość czasu spędza w łódzkich parkach i przemierzając łódzkie ulice. Krzysztof Igor Krawczyk postanowił opowiedzieć o swoim życiu, o swojej niełatwej relacji z ojcem i macochą. Mężczyzna wyznał także, że utrzymuje się ze skromnej renty. Ile dostaje syn Krzysztofa Krawczyka?

Szczere wyznanie syna Krawczyka

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku, a jego nagłe odejście poruszyło cały kraj. Śmierć piosenkarza była także ogromnym szokiem dla jego syna, Krzysztofa Krawczyka juniora, który bardzo przeżył stratę ojca, mimo iż łączyła ich bardzo trudna relacja.

Krzysztof Igor Krawczyk zdecydował się zaprosić do siebie dziennikarzy programu TVN „Uwaga”. Oglądając ten materiał trudno jest uwierzyć, że mieszka w takich warunkach. 47-letni mężczyzna jest chory na epilepsję. Utrzymuje się z renty inwalidzkiej. Jakiś czas temu założył ojcu sprawę o alimenty, jednak postępowanie umorzono w związku ze śmiercią Krzysztofa Krawczyka.

Dziennikarze „Uwagi” rozpoczęli pracę nad materiałem o synu króla polskiej piosenki kilka miesięcy wcześniej, jeszcze w czasie zimy. Wtedy powstały pierwsze zdjęcia. Po śmierci Krzysztofa Krawczyka wrócili do pracy nad reportażem.

Dramatyczna historia Krzysztofa Krawczyka juniora

Krzysztof Igor Krawczyk jest synem króla polskiej piosenki i jego drugiej żony, nieżyjącej już od wielu lat piosenkarki – Haliny Żytkowiak. Artysta był jednak pochłonięty estradową karierą i nie miał zbyt wiele czasu dla syna.

Mieszkaliśmy z mamą, byliśmy w danej miejscowości i tata przyjeżdżał. Czasami kupił mi płytę, czasami zabierał do kina. Podczas tych spotkań wyczuwało się dobro, coś takiego jak na święta. To było wspaniałe

– wspomina w programie Krzysztof Igor. I dodaje:

Ale to było 40 lat temu.

Krzysztof junior po kilku latach spędzonych w Stanach Zjednoczonych i po rozwodzie rodziców, wrócił do Polski z ojcem i jego nową żoną. Zamieszkali w Kołobrzegu.

Latem 1988 roku Krawczykowie zadecydowali o przeprowadzce do stolicy. Dzień przeprowadzki zmienił wszystko w życiu młodego Krzysztofa Igora. Doszło do tragicznego wypadku, samochód, którym jechali uderzył w drzewo, a życie 14-letniego syna gwiazdora legło w gruzach. Walka o niego trwała wiele dni.

Ile dostaje syn Krzysztofa Krawczyka? Z czego żyje?

Nie zdawałem sobie sprawy z uszkodzeń, które miałem – złamania, stłuczenie pnia mózgowego, zaniki płatów czołowych, złamanie szczęki

– mówi Krzysztof Igor.

Skutki tragicznego wypadku odczuwa do dziś. I choć na pozór jest zdrowym mężczyzną, pourazowa padaczka spowodowała ciężką niepełnosprawność mężczyzny i uniemożliwiła mu podjęcie jakiejkolwiek pracy.

Utrzymuje się zatem z renty inwalidzkiej. Świadczenie w wysokości 1 000 zł musi mu wystarczyć na miesięczne utrzymanie, lekarstwa i jedzenie.

Syn gwiazdora przez wiele lat zajmował pokój w mieszkaniu dziadków. Po ich śmierci do dwupokojowego lokalu wprowadzili się jednak stryj, jego żona i ich dorosły syn. Jego sytuacje jest trudna także dlatego, że w swoim pokoju nie czuje się bezpiecznie.

Syn Krzysztofa Krawczyka nie czuje się bezpiecznie

On spędza dnie w ten sposób, że chodzi po ulicach, bo w domu jest pijaństwo. Bywają takie sytuacje, że on musi wyjść z domu, żeby się wysikać, bo nie może wejść do łazienki, bo tam jest balanga

– opowiada piosenkarz i kompozytor Krzysztof Cwynar.

Cwynar prowadzi Studio Integracji, w którym bywa Krzysztof Igor Krawczyk. W tym studiu niepełnosprawni rehabilitują się przez sztukę, a syn Krzysztofa Krawczyka odziedziczył talent po rodzicach.

Choć syn Krzysztofa Krawczyka znajdował się w trudnej sytuacji już od dawna, piosenkarz zdawał się nie zauważać jego problemów. Junior przyznał, że miał ograniczony kontakt z tatą i nie wie, ile informacji o jego życiu i problemach do niego docierało. Ostatni raz spotkali się 1,5 roku temu, a w ostatnich miesiącach przed śmiercią artysty nie mieli żadnego kontaktu…

Źródła: goniec.pl, dziendobry.tvn.pl, https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/syn-krzysztofa-krawczyka-krzysztof-igor-krawczyk-przerywa-milczenie,338875.htmlSyn Krzysztofa Krawczyka żyje jak bezdomny [Część 1], www.se.pl
Fotografie: TVN Uwaga

Może Cię zainteresować