×

Siostry zostały uprowadzone z własnego domu. Oskarżenie padło na ojca, który wstąpił do sekty

4-letnia Hatti i 8-letnia Dina to siostry. Dziewczynki zaginęły ze swojego domu w Utah dnia 13 września 2017 roku.

Ojciec w ramionach sekty

W tym czasie były pod opieką mamy – Michy. Kobieta jakiś czas wcześniej wzięła rozwód z ich tatą i otrzymała pełnię praw rodzicielskich. Pierwsze podejrzenia padły właśnie na ojca dziewczynek, Johna Coltharpa, który należał do jednej z sekt.

Podarunek dla „proroka”

Rodzina obawiała się, że „podarował” on swoje córki Samuelowi Warrenowi Shafferowi, samozwańczemu prorokowi. Mężczyzna był powiązany z nową grupą religijną o nazwie Rycerze Kryształowego Ostrza. Niestety, po niedługim czasie od zaginięcia Hatti i Diny, bracia dziewczynek również zniknęli. Śledczy byli niemal pewni, że za uprowadzeniem dzieci stoi sekta.

Odnalezienie chłopców

Udało się odnaleźć chłopców. Miało to miejsce w czasie zupełnie innej akcji policji. Byli cali i zdrowi. Poszukiwania dziewczynek wciąż trwały. Mijały dni, a po Hatti i Dinie wciąż nie było ani śladu…

Anonimowa wskazówka

Pewnego dnia na komisariacie zadzwonił telefon. Anonimowa osoba doprowadziła funkcjonariuszy do opuszczonego budynku poza miastem. Właśnie tam przetrzymywano siostry. Wszystko wskazywało no to, że były przygotowywane przez ojca do „ślubu” w bardzo młodym wieku.

W USA poligamia oraz bigamia są nielegalne, ale w stanie Utah tego rodzaju przestępców się nie ściga.

To przerażające, że rodzic był w stanie posunąć się do takich czynów.

Może Cię zainteresować

zamknij