×

Książę Harry i Meghan Markle idą do sądu. Tym razem nie odpuszczą

Jeśli komuś wydaje się, że polskie media nie mają czasem litości dla gwiazd, powinien sięgnąć po brytyjskie tabloidy. Harry i Meghan nie zamierzają pozwolić, by brukowce całkowicie bezkarnie mieszały się w ich życie i idą do sądu. Właśnie wypowiedzieli wojnę jednemu z brytyjskich tabloidów, który opublikował w zeszłym roku treść prywatnego listu Meghan Markle skierowanego do jej ojca.

Tabloidy nie ułatwiają życia Meghan Marle

Meghan Markle wybierając zawód aktorki, na pewno liczyła się z tym, że będzie obiektem zainteresowań mediów. Jednak zainteresowanie, które zaczęła wzbudzać, od kiedy zaczęła spotykać się z księciem, Harrym przerosło jej najśmielsze oczekiwania. Brytyjska prasa nie ma litości i w mediach codziennie pojawiają się kolejne plotki na jej temat.

brytyjskie media dręczą meghan markle
Twitter

O krok za daleko posunęła się brytyjska, konserwatywna gazeta „Mail on Sunday”. Tabloid specjalizuje się w wyciąganiu na światło dzienne najbardziej wstydliwych i prywatnych tematów z życia gwiazd. W zeszłym roku na jej łamach ukazał się list |Meghan Markle do jej ojca, z którym jak wszyscy wiemy, nie ma najlepszej relacji.

harry i meghan
Twitter

Harry i Meghan idą do sądu

Wygląda na to, że tym razem miarka się przebrała i książęca para nie pozwoli, żeby takie publikacje uszły tabloidowi na sucho. Najpierw o sprawie poinformowała kancelaria reprezentująca Meghan i Harry’ego.

Wszczęliśmy postępowanie w związku z naruszeniem prywatności i naruszeniem praw autorskich

meghan z księciem harrym i archiem
Twitter

Książę doświadczył w dzieciństwie, jak bezduszne mogą być media

Na ten moment wiemy już, że para rzeczywiście zdecydowała się podjąć kroki prawne przeciwko „Mail on Sunday”. Głos w sprawie zabrał bowiem sam książę Harry:

Moja żona stała się jedną z ostatnich ofiar brytyjskich tabloidów, które prowadzą kampanię przeciwko ludziom. Kompletnie nie zastanawiają się przy tym nad konsekwencjami swoich działań. Mój największy strach to powtórka z historii. Widziałem, co się dzieje, kiedy ktoś, kogo kocham, kiedy ktoś zostaje upokorzony tak bardzo, że przestaje być postrzegany i traktowany jak prawdziwa osoba. Straciłem moją matkę i teraz patrzę, jak moja żona staje się ofiarą tych samych potężnych sił

księżna diana i księżna meghan
Twitter

Syn księcia Karola i księżnej Diany na własnej skórze doświadczył, jak niszczycielski wpływ na ludzi mogą mieć media. Jak wszyscy pamiętamy, jego matka zginęła, uciekając przed paparazzi. Samochód, którym jechała, uderzył w filar tunelu w Paryżu.

księżna meghan harry i archie
Twitter

Meghan i Hary idą do sądu, ale to nie robi wrażenia na tabloidzie

Meghan i Harry podjęli zdecydowane działanie, ale „Mail on Sunday” odpiera zarzuty i nie wyraża żadnej skruchy. W oświadczeniu rzecznik podkreślił, że gazeta nadal opowiada się za swoją historią i będzie bronić swoich praw. Jednocześnie zaprzeczył, żeby opublikowany list księżnej został w jakikolwiek sposób zredagowany, albo zmieniony.

Może Cię zainteresować

zamknij