×

Spadł samolot! Wszyscy pasażerowie nie żyją

Wstrząsająca katastrofa lotnicza sprawiła, że tysiące ludzi na całym świecie pogrążyło się w modlitwie za zmarłych. Jak podały media, w rezultacie rozbicia maszyny śmierć poniosło aż sześć osób. Na pokładzie obecni byli m.in. misjonarze. Co doprowadziło do zderzenia z ziemią?

Ofiary śmiertelne

Wczoraj na Haiti doszło do straszliwej katastrofy lotniczej. W zachodniej części wyspy rozbił się prywatny samolot, na pokładzie którego podróżowało sześciu pasażerów. Jak poinformowały służby ratunkowe, nikt nie przeżył wypadku. W samolocie znajdowało się m.in. dwóch misjonarzy, pochodzących ze Stanów Zjednoczonych. Lecieli ze stolicy Haiti, Port-au-Prince, do Jacmel. Zgodnie z doniesieniami biura narodowego lotnictwa cywilnego Haiti (OFNAC), katastrofa nastąpiła ok. 50 km na zachód od Port-au-Prince. Na razie nie udało się ustalić, co spowodowało, że maszyna  Cherokee Six Piper uległa uszkodzeniu. Stacja CNN poinformowała:

Jednosilnikowy samolot leciał ze stolicy Haiti do nadmorskiego miasta Jacmel na południowym wschodzie wyspy.

Ze względu na to, że miejsce katastrofy znajduje się na odludziu, działania służb są ograniczone. Paul Joël Felix z OFNAC tłumaczył, że prace na miejscu zdarzenia wciąż trwają.

Miejsce katastrofy jest trudno dostępne, ale ratownikom i policjantom udało się tam dotrzeć. Służby nadal pracują pod Mathurin.

Przyczyny wypadku wkrótce wyjaśni komisja lotnicza. W postępowanie jest zaangażowana również lokalna prokuratura.

Wstrząsająca katastrofa lotnicza

Podróżowanie po Haiti oraz sąsiadującej z nią Dominikaną nie należy do najprostszych. Ze względu na ogromny problem z przestępczością, loty prywatnymi samolotami pomiędzy stolicą, a południem kraju stanowią jedyny, bezpieczny sposób przemieszczania się. Droga prowadząca na południe wyspy jest kontrolowana przez lokalne gangi. „Miami Herald” podało, że rozbity samolot należał do amerykańskiego przewoźnika z Florydy, ponieważ właśnie tam był zarejestrowany. Philippe Gornail, właściciel maszyny powiedział w mediach:

Jesteśmy w kontakcie z władzami lotniczymi. Zrobimy wszystko, aby wyjaśnić przyczyny katastrofy. Do czasu zakończenia postępowania nie będziemy udzielali szerszych komentarzy.

Haiti jest jednym z najbiedniejszych krajów świata. Aż 80 procent społeczeństwa żyje w skrajnej biedzie. Sytuacja dodatkowo pogorszyła się po silnym trzęsieniu ziemi, które w 2010 roku nawiedziło wyspę. Do dziś kraj nie zdołał w pełni podźwignąć się po tej katastrofie. Kataklizm odebrał wówczas życie aż 316 000 osób.

Nieco ponad rok temu cały świat zamarł na wieść o śmierci Kobe Bryanta. Słynny koszykarz również zmarł w wyniku katastrofy lotniczej.

Fotografie: Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij