×

Gwiazdor „M jak miłość” popełnił przestępstwo? Grozi mu 8 lat więzienia

Gwiazdor „M jak miłość” popełnił przestępstwo? Jak donosi Radio ZET, Tomasz O. ma obecnie postawione zarzuty w sprawie oszustw podatkowych. Mężczyzna miał posługiwać się „lewą” fakturą. Grozi mu 8 lat więzienia!

Gwiazdor „M jak miłość” popełnił przestępstwo? Aktor z oskarżeniami

O zarzutach jako pierwsi donieśli reporterzy Radia ZET. Dziennikarz śledczy Mariusz Gierszewski dowiedział się, że Tomaszowi O. postawiono zarzut za posługiwanie się „lewą” fakturą”.

Rzecznika Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcina Sadusia potwierdził, że w sprawie aktora faktycznie toczy się śledztwo:

Potwierdzam, że czynności z udziałem wskazanej przez Pana osoby wykonano w dniu 8 września bieżącego roku w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie.

Gwiazdor M jak miłość popełnił przestępstwo
Pixabay

Udało się także uzyskać wstępne informacje na temat przestępstwa. W tle są miliony złotych oraz oszustwa z wykorzystaniem fałszywych faktur. Śledczy ujawnili trochę szczegółów z prowadzonego postępowania:

Jest on [Tomasz O. – przyp. red.] podejrzany o popełnienie tzw. zbrodni vatowskiej poprzez wystawianie faktur poświadczających wykonanie fikcyjnych usług na łączną kwotę ponad 14,5 mln zł. Śledztwo zostało zainicjowane m.in. zawiadomieniami złożonymi przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz Naczelnika Urzędu Skarbowego w Legionowie.

Oskarżony nie przyznaje się do winy, choć jego zeznania są sprzeczne z zeznaniami księgowej firmy, która potwierdziła już ustalenia prokuratury. Tomaszowi O. grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Gwiazda filmów Patryka Vegi i serialu „M jak miłość”

Tomasz O. wypłynął na szersze wody show-biznesu za sprawą filmów Patryka Vegi, w których grał zwykle mało rozgarniętych przestępców. Później otrzymywał kolejne angaże i na dłużej zagościł w serialu „M jak Miłość”.

Wystąpił także w licznych reklamach i często udziela się charytatywnie, wykorzystując swój rozpoznawalny wizerunek.

Gwiazdor M jak miłość popełnił przestępstwo
Instagram

Tomasz O. nie odniósł się, póki co do oskarżeń pod swoim adresem. Nie wiadomo także, jak wpłynie to na jego dalszą karierę. Czyżby pod maską aktora grającego przestępców, faktycznie krył się kryminalista, który oszustwem dorobił się swojej fortuny?

Źródła: www.pudelek.pl, wiadomosci.radiozet.pl, www.plotek.pl, sport.onet.pl
Fotografie: Instagram, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij