×

Koronawirus: 20 nowych zakażeń w Polsce. Mamy już 325 pacjentów walczących z covid-19

Potwierdzono 20 kolejnych przypadków zachorowań na koronawirusa. Dzisiejszy wzrost ilości zakażeń jest bardzo niepokojący. Od rana podano już informację o aż 38 nowych, potwierdzonych przypadkach! Nowe zachorowania stwierdzono głównie w województwie dolnośląskim.

Gwałtowny wzrost ilości zakażeń koronawirusem

Jak podało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatnich godzin ilość wykrytych zakażeń koronawirusem wzrosła do 325. Przypadki chorobowe dotyczą przede wszystkim województwa dolnośląskiego, gdzie miało miejsce aż 13 zachorowań, jak również województw kujawsko-pomorskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego i lubuskiego.

Sytuacja jest poważna

W wielu laboratoriach w Polsce pracownicy nie nadążają z badaniem próbek. Najgorsza sytuacja panuje w województwie wielkopolskim. Fakt, że w ostatnim czasie nie wykazano wzrostu ilości zachorowań w tym województwie nie wynika z ich braku, lecz z przeciążenia jednostek diagnostycznych, które nie są w stanie na czas wykonać testów. Prognozuje się, że około 25 marca nastąpi szczyt liczby zachorowań. Po tym czasie epidemia powinna zacząć się uspokajać. Należy jednak pamiętać, że są to ustalenia oparte o wzory matematyczne i mogą być obarczone znacznym błędem. Tak szybkiemu rozwijaniu się epidemii sprzyja fakt, że ludzie nie przestrzegają zaleceń Ministerstwa Zdrowia dotyczących pozostania w domu. Co gorsza, miało miejsce sporo przypadków zgłaszania się zakażonych osób, w tym lekarzy, do szpitali, co dodatkowo paraliżuje pracę placówek medycznych, bowiem personel, który miał kontakt z zakażonym jest zmuszony odbyć kwarantannę. Powoduje to, że w rezultacie maleje ilość dostępnych lekarzy i pielęgniarek.

Fotografie: Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować