×

Gwałt w kościele. 22-letnia studentka zmarła trzy dni po brutalnym ataku

Gwałt w kościele. To zdarzenie nie mieści się w głowie. 22-letnią studentkę zgwałcono w miejscu, które dla wielu osób ma ogromne znaczenie religijne. Kobieta zmarła trzy dni później w szpitalu. Lokalna społeczność jest oburzona.

Gwałt w kościele

Pochodząca z Nigerii, 22-letnia studentka, Uwavera Omozuwa została napadnięta i zgwałcona w znajdującym się w pobliżu jej domu kościele. Zdarzenia rozegrały się w środę, 27 maja, a zaledwie trzy dni później kobieta zmarła w szpitalu.

Do gwałtu doszło w świątyni należącej do Odkupionego Chrześcijańskiego Kościoła Bożego. Jest to tzw. chrześcijański wolny Kościół protestancki o charakterze ewangelikalnym nurtu zielonoświątkowego w Beninie. Omozuwa mieszkała i studiowała właśnie w Beninie. Dość często odwiedzała kościół, aby tam się uczyć.

Trudno powiedzieć, co dokładnie rozegrało się tamtego nieszczęśliwego dnia w kościele. Lokalne media utrzymują, że do budynku weszła grupa mężczyzn, która zgwałciła i pobiła 22-latkę gaśnicą. Doniesienia te nie doczekały się jednak potwierdzenia. Z informacji zawartych w miejscowych mediach wynika, że studentce rozdarto spódnicę i koszulę. W chwili znalezienia jej przez ochroniarza była w bardzo złym stanie. Jej ciało pokrywała krew. Przewieziono ją do szpitala i podjęto próby leczenia. Niestety zaledwie trzy dni po napaści zmarła.

Poszukiwania trwają

Rzecznik policji w Nigerii zapowiedział, że służby podejmą próby ustalenia tożsamości sprawców oraz ukarania ich. Sprawa jest traktowana nie jako gwałt, lecz jako morderstwo. Rodzina zmarłej zaapelowała o pomoc w tropieniu zabójców. Zbrodnia wstrząsnęła także mieszkańcami. Zwracają oni uwagę na fakt, że w kraju pewne przestępstwa są „warunkowane płcią” i z tego powodu sprawcy nie zawsze są karani.

Dzień przed dramatem, który rozegrał się w kościele, 16-letnia Tiny Ezekwe została zastrzelona przez policjanta w dawnej stolicy Nigerii, Lagos. Udało się aresztować mężczyznę. Internauci zapoczątkowali w sieci akcję pod hasłem #JusticeForUwa.

Kilka dni temu hasło #JusticeForTina było na ustach wszystkich, teraz to #JusticeForUwa. Nigeryjski rząd musi zrobić wszystko, co w jego mocy, żeby chronić młode dziewczyny.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij