×

Gwałt podczas joggingu. Trwa zakrojona na wielką skalę policyjna obława

Gwałt podczas joggingu. Kobieta uprawiająca jogging niespodziewanie została zaatakowana w pobliżu cmentarza w Skokach (województwo wielkopolskie). Mężczyzna wykorzystał ją seksualnie, po czym uciekł. Policja prowadzi poszukiwania sprawcy.

Niespodziewany atak

Parę tygodni temu opinię publiczną rozpalały doniesienia na temat gwałtu, którego miał dopuścić się jeden ze znanych prezenterów telewizyjnych. Teraz okazuje się, że podobnych zdarzeń jest znacznie więcej. Do ataków na tle seksualnym dochodzi ciągle i często mają miejsce w nietypowych okolicznościach. Tak właśnie było w przypadku kobiety, zaatakowanej w trakcie uprawiania sportu w pobliżu cmentarza w Skokach (województwo wielkopolskie).

Policjanci przekazali mediom informację o tym, że trwają poszukiwania gwałciciela. Zgłoszenie dotyczące napaści seksualnej wpłynęło w piątek po godzinie 19:00. Mł. asp. Dominik Zieliński z KPP w Wągrowcu powiedział:

Policjanci, którzy udali się na miejsce, zweryfikowali to zgłoszenie i ustalili pierwsze szczegóły. Wynikało z nich, że kobieta, która uprawiała jogging, biegnąc koło cmentarza przy ulicy Rościńskiej, została zaatakowana przez obcego mężczyznę. Ten mężczyzna ją zgwałcił, a następnie uciekł.

Gwałt podczas joggingu

Funkcjonariusze Policji od razu przystąpili do prowadzenia poszukiwań. Kilkanaście patroli przeczesywało miasto. W akcji biorą udział także psy policyjne. Zieliński przedstawił szczegóły działań policjantów:

Przewodnicy z psami również przeczesywali tereny całej miejscowości, począwszy od terenów komunikacyjnych – mam na myśli dworzec, poprzez różnego rodzaju parki, skwery, wszystkie ulice. Rozpytywani byli również właściciele sklepów czy nie obsługiwali mężczyzny o podanym rysopisie.

Jak na razie sprawcy nie udało się odnaleźć. Policja wkrótce opracuje portret pamięciowy. Funkcjonariusze próbują ustalić, gdzie w tej chwili przebywa poszukiwany. Mł. asp. Dominik Zieliński powiedział:

Na tę chwilę nie mogę udzielić szczegółowych informacji.

Prokuratorskie śledztwo

W sprawie wszczęto już śledztwo prokuratorskie. Nie podano do wiadomości publicznej w jakim stanie jest ofiara. Wszystkie osoby, które posiadają informacje dotyczące tego wydarzenia, powinny skontaktować się z jednostką policji. Niestety ze względu na brak szczegółowych informacji ze strony policji, trudno jest ustalić gdzie dokładnie doszło do zdarzenia oraz jak wyglądał sam gwałt.

Artykuł 197 Kodeksu karnego za gwałt przewiduje karę pozbawienia wolności.

§ 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Google Maps (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować