×

Śmierć dziecka to niewyobrażalna tragedia. Doświadczyło jej wiele osób, w tym znanych i kochanych. Często fani nawet nie zdają sobie sprawy, jak ogromny ciężar noszą w sercu popularni aktorzy.

Grób syna Hańczy

Władysław Hańcza, niezapomniany Kargul z „Samych swoich” w 1966 roku stracił syna. Władysław Hańcza junior, który poszedł w ślady taty i też został aktorem, zmarł w wieku 34 lat i został pochowany na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Jego mama leży na tym samym cmentarzu, ale w osobnym grobie.

Z kolei wspólny grób Władysława Hańczy seniora i jego drugiej żony, Barbary Ludwiżanki znajduje się na Starych Powązkach w Warszawie, nieopodal Alei Zasłużonych.

Jak sprawdził niedawno „Super Express”, grób Hańczy juniora jest obecnie w opłakanym stanie. Litery na nagrobku są już bardzo wytarte. Niedługo nawet nie będzie można odczytać, kto tam został pochowany. Ciężko mieć o to pretensje do Władysława Hańczy seniora, który zmarł w listopadzie 1977 roku.

Może tylko trochę szkoda, że najwyraźniej nie ma nikogo, kto mógłby zadbać o pamięć o przedwcześnie zmarłym synu aktora.

Ukochany syn filmowego Pawlaka

Wacław Kowalski, partner Hańczy z trylogii Sylwestra Chęcińskiego i niezapomniany Popiołek z serialu „Dom” stracił syna w 1982 roku. Maciej, student medycyny zginął w wypadku samochodowym. Aktor nigdy nie podniósł się po tej tragedii.

Po śmierci syna przerwał karierę. Zmarł osiem lat później. Został pochowany u boku żony i syna na cmentarzu parafialnym w podwarszawskim Brwinowie.

Śmierć nie omija nikogo

Przedwczesna śmierć dziecka złamała serce reżysera Jerzego Skolimowskiego, Zofii Merle i Sławomiry Łozińskiej. Syn aktorki w wieku 24 lat skręcił nogę wysiadając z autobusu. Sytuacja nie wyglądała groźnie. Niestety, pacjentowi nie przepisano leków przeciwzakrzepowych. Zmarł na zator w 2002 roku.

Natomiast Stanisław Mikulski, niezapomniany Kloss ze „Stawki większej niż życie” stracił dwóch synów, bliźniaków. Zmarli zaledwie dobę po narodzinach.

Równie poruszająca jest tragedia Bartłomieja Topy, którego synek urodził się z rzadką wadą serca. Lekarze przez 7 miesięcy walczyli o jego życie. Jak wyznał aktor, syn zmarł na jego rękach.

Grób Madzi z Sosnowca łamie serce

Zupełnie inaczej niż miejsce pochówku Hańczy juniora wygląda grób Madzi z Sosnowca zamordowanej przez własną matkę w wieku zaledwie 6 miesięcy. Katarzyna W. odbywa obecnie karę więzienia, a tata Madzi wyprowadził się do Wielkiej Brytanii. Jednak mieszkańcy Sosnowca najwyraźniej nadal pamiętają tragedię niewinnego dziecka.

Jak informował „Super Express”, który postanowił sprawdzić to na miejscu, na grobie małej Madzi z Sosnowca zawsze są świeże kwiaty i ułożone w kształt serca białe lampki.

Polecane

Źródła: www.youtube.com, www.popularne.pl, www.se.pl
Fotografie: YouYube (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować