×

10 najstraszniejszych grobów na świecie. Ich historie przerażają i intrygują

Czy to groby wyklęte, czy po prostu oryginalne nagrobki i chęć wyróżnienia się? Człowiek nawet po śmierci chciałby pozostać wyjątkowy. Wiele osób w swoich testamentach zawiera dokładne wymogi, co do swojego miejsca spoczynku, a nawet projektuje je za życia!

Przedstawiamy Wam niezwykłe mogiły z całego świata. Groby wyklęte, czy niezwykłe pomniki historii? Oceńcie sami:

#1 Groby wampirów i zombie

W czasach wiktoriańskich legendy o potężnej czarnej magii i umarłych powstających z grobu były bardzo silne. Tak silne, że tworzono specjalne klatki nad grobami zmarłych, aby ci grzecznie leżeli w ziemi i nie próbowali się wydostać.

Dodatkowo, taka instalacja chroniła przed licznymi złodziejami zwłok. Grabili oni nie tylko biżuterię, ale również części ciała, które chętnie nabywały uczelnie medyczne. Ciekawe, jakby skomentowali popularność wampirów w dzisiejszej popkulturze…

#2 Monument Inez Clarke

Niezwykle bogaty w szczegóły pomnik 6-letniej dziewczynki Inez Clarke, która zmarła w 1880 roku. Według mieszkańców grób jest… nawiedzony.

Liczne relacje mówią o duchu dziewczynki pojawiającym się wieczorami na cmentarzu. Dlatego obecnie statua jest przykryta szklanym pudłem. Bardziej prawdopodobna jest jednak wersja, dotycząca chęci ochrony zabytkowego pomnika.

#3 Skromność do końca życia

Billy Wilder, właściwie Samuel Wilder (ur. 22 czerwca 1906 w Suchej, zm. 27 marca 2002 w Los Angeles) to amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy, który odniósł spory sukces w Hollywood.

Był twórcą klasycznych obrazów hollywoodzkich, reprezentujących różnorodne gatunki filmowe. Co znajdziemy na jego nagrobku? Krótki opis „Jestem pisarzem, ale nikt nie jest doskonały”.

#4 Nazistowskie miejsce spotkań

Grób z wyglądu zwyczajny, ale skrywa w sobie ciekawą historię. Rudolf Hess był jedną z najważniejszych osób w III Rzeszy. Stracił swoją pozycję po tym, jak samodzielnie zdecydował się na wylot do Wielkiej Brytanii i rokowania z Aliantami.

Został osądzony w procesie norymberskim i popełnił samobójstwo 17 sierpnia 1987 r. w Berlinie Zachodnim w więzieniu Spandau. Jego nagrobek był miejscem pielgrzymek neonazistów, a w rocznicę śmierci tonął w symbolice nazistowskiej. Władze Niemiec zdecydowały w 2011 roku o zlikwidowaniu mogiły i rozsypaniu prochów w nieznanym miejscu.

#5 Kot na straży

Kot śpi na grobie Anny Clare Bootle. Napis na grobie znaczy: „Piękny kot trwa”. Bootle, która bardzo kochała swojego kota, wybrała tekst, który jest lekką wariacją tego, co znalazło się w starożytnym egipskim grobowcu w Tebach.

Starożytni Egipcjanie bardzo kochali koty, dlatego niejednokrotnie je mumifikowano i składano do grobów.

#6 Grób wiedźmy

Według legendy podczas ucieczki przed władzami wpadła w ruchome piaski. Nim utonęła, ogłosiła, że zobaczy, jak miasto płonie. Jej proroctwo się spełniło, gdy miasto Yazoo w 1904 roku zostało podpalone.

Odtąd grób wiedźmy jest otoczony łańcuchami. Legenda głosi, że jeśli łańcuchy zostaną zerwane, miasto ponownie stanie w ogniu.

#7 Miejsce spoczynku iluzjonisty

Harry Houdini, to jeden z najsłynniejszych iluzjonistów, specjalistów od ucieczek i pokazów akrobacji wszech czasów. Był także znanym demaskatorem mediów spirytystycznych.

Zmarł 31 października 1926 r. w Detroit, a jego nagrobek prezentuje się niezwykle.

#8 Pomnik pełen symboliki

Nagrobek Dr Franza Leuffena pełen jest odniesień do religii oraz symboliki mistycznej.

Widzimy tutaj przede wszystkim węża, oko opatrzności oraz litery w języku starogreckim.

#9 Gollum na grobie?

Nietypowym gościem na grobie może się pochwalić Charles Jacob Affelder. Na jego nagrobku siedzi dziwnie znajoma postać, trzymająca mikrofon radiowy.

Sam pochowany to wynalazca, inżynier radiowy, telegrafista i entuzjasta radia szynkowego.

#10 Wypuście mnie!

Ciekawy koncept prezentuje grób jednego z belgijskich poetów. Widzimy tutaj człowieka, który wyrywa się z objęć śmierci (czyt. grobu).

Georges Raymond Constantin Rodenbach to belgijski nowelista i poeta, przedstawiciel symbolizmu oraz dekadentyzmu. Swoje prace pisał w języku francuskim. Zmarł 25 grudnia 1898 w Paryżu.

Jak Ci się podoba nasze zestawienie? Który z nagrobków najbardziej przykuł Twoją uwagę? A może znasz jakieś groby wyklęte?

Fotografie: Wikipedia.org, Tvovermind.com, Visualizepicture.com

Może Cię zainteresować