×

Grób Piotra z „Pamiętników z wakacji”. Pomimo upływu lat, fani go nie zapomnieli

Grób Piotra z „Pamiętników z wakacji” jest niezwykle skromny. Mężczyzna, którego cały kraj poznał za sprawą roli Henia w paradokumencie Polsatu nie poradził sobie ze sławą i krótko po emisji programu zmarł. Widzowie dopiero po latach dowiedzieli się o jego śmierci.

Mięsny jeż, mięsny jeż…

Piotr Wańko zdobył popularność dzięki swojej roli w „Pamiętnikach z wakacji”. W 2013 roku widzowie pękali ze śmiechu, gdy mężczyzna w towarzystwie swojej serialowej żony, Beatki zajadał się tzw. mięsnym jeżem. Nietypowa potrawa, będąca kompozycją składającą się z różnego rodzaju wędlin, kiełbas, pasztetów, ułożonych w kształcie jeża szybko stała się hitem internetu.

Po emisji programu w sieci pojawiły się setki zdjęć „mięsnych jeży”, wykonanych przez widzów. W pamiętnym odcinku serii, Beatka mówiła, że to niezwykłe danie jest rodzinną tradycją.

Tego jeża jedzono u nas w domu od pokoleń. Robiła go moja babcia,. Robiła go moja mama, teraz robię go ja. Chciałam, żeby wszystkim smakował i zbliżył nas do siebie.

Henio, grany przez Piotra Wańko śpiewał w programie zabawną piosenkę poświęconą oryginalnej potrawie.

Mięsny jeż to moje ulubione danie. Zawsze, kiedy przyrządzamy go z Beatką, śpiewamy: „Mięsny jeż, mięsny jeż, ty go zjesz, ty go zjesz…”

Beatka i Henio byli świeżo upieczonym małżeństwem, które udało się na wakacje na Gran Canarii. Widzowie śledzili ich perypetie za granicą.

Grób Piotra z „Pamiętników z wakacji”

„Mięsny jeż” zyskał tak wielki rozgłos, że piosenkę o nim stworzył nawet Cezik. Niestety udział w komicznym paradokumencie przyniósł Piotrowi wiele złego. Mężczyzna nie zdołał sobie poradzić z presją, której doznał po zdobyciu sławy. 31-latek popełnił samobójstwo.

Piotr Wańko zmarł w lipcu 2014 roku, jednak dopiero po kilku latach w Internecie pojawiła się informacja, że mężczyzna nie żyje. Fani nie mogli uwierzyć w to, że wesoły Henio mógł targnąć się na swoje życie. Nikt nie spodziewał się, że fala memów i artykułów może mieć aż tak duży wpływ na psychikę mężczyzny.

Jakiś czas temu w serwisie Wykop.pl pojawił się wpis jednego z fanów „Pamiętników z wakacji”. Internauta zwrócił uwagę na to, że nie powinniśmy zapominać o zmarłym, który dla milionów Polaków stał się źródłem rozrywki. Zapłacił za to bardzo wysoką cenę.

Myślę, że warto się choć sekundę pochylić nad osobą, która lata temu ubarwiła nam życie na kilka chwil. Piotr zniknął tak nagle, tak po cichu. Nie wytrzymał presji, która narosła po emisji odcinka oraz fali memów zalewającej sieć.

Odtwórca roli Henia spoczął na wrocławskim Cmentarzu Osobowickim. Pogrzeb miał miejsce 31 lipca 2014 roku. Mężczyzna nie był zawodowym aktorem, lecz amatorem, który zgłosił się do udziału w produkcji.

SuperExpress dotarł do jego grobu, który jest skromny, ale robi ogromne wrażenie. W miejscu pochówku Piotrka zamiast płyty, stoi głaz…

Grób Piotra z Pamiętników z wakacji

Screen z wideo SuperExpress

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Imgur, Twitter

Może Cię zainteresować