×

Tak wyglądał grób Kory 1 listopada 2019. Trudno powstrzymać wzruszenie

Nietuzinkowa piosenkarka zmarła rok temu po bolesnej walce z rakiem. Pozostawiła po sobie sporą spuściznę muzyczną. Chociaż odeszła z tego świata, fani cały czas pamiętają artystkę. Przynoszą kwiaty i znicze niemal codziennie na miejsce jej spoczynku. Jednak to, jak wyglądał grób Kory 1 listopada 2019 wzrusza i zdumiewa.

Wspomnienie Kory

Piosenkarka, najbardziej znana z występów w zespole Maanam, przegrała walkę z rakiem w wieku 67 lat. Kora Jackowska, a właściwie Olga Aleksandra Ostrowska, zostawiła po sobie ogromną spuściznę w postaci doskonałych przebojów. W wielu z nich zawarła cząstkę siebie oraz trudnych czasów, w których przyszło jej żyć. 

W 2013 r. zdiagnozowano u niej rozsianego raka jajnika z przerzutami do otrzewnej. Zmarła 28 lipca 2018.

Mąż Olgi, Kamil Sipowicz wyznał, że wciąż czuje obecność swojej zmarłej żony:

Odczuwam łączność z Korą. Personalny kontakt. Nie tylko z energią, ale też z osobą, więc nie mogę jako filozof powiedzieć, jaka to jest rzeczywistość – czy jest to rzeczywistość duchowa, czy to są na przykład światy równoległe i to się zgadza, powiedzmy, ze współczesną fizyką kwantową. Ta rzeczywistość istnieje i istnieje wpływ ludzi zmarłych na nasze życie, na pewno

Jak wyglądał grób Kory 1 listopada 2019? Gdzie się znajduje?

Artystka została pochowana 8 sierpnia 2018 roku na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie na Powązkach. Spoczęła w Kwaterze K, w 14. rzędzie, w grobie nr 7 nieopodal Alei Zasłużonych.

O miejsce bardzo dba mąż artystki. Po pogrzebie to właśnie on zamontował tam wielki portret Olgi. Tuż nad nim znajduje się instalacja, po której wije się bluszcz. Grób odwiedzają także licznie wiewiórki, a wszystko za sprawą karmnika. W ten sposób oddano jej hołd, gdyż Kora kochała naturę.

Jak prezentował się grób Kory na 1 listopada?

Bliscy oraz fani gwiazdy nie zapomnieli o niej. Wokół grobu powstało całe morze zniczy.

Nie zabrakło również kwiatów. Bliskość przyrody aż bije od nagrobka piosenkarki. Wiewiórki są także częstym widokiem przy mogile gwiazdy.

A jak wyglądał grób Kory 2 listopada 2019?

Oczywiście równie spektakularnie. Polacy zatrzymują się przy grobie artystki, palą znicze i wspominają ją z ogromnym szacunkiem.

To przepiękny gest ze strony wielbicieli gwiazdy, która nigdy nie bała się mówić prawdy. Jej talentu, ciepła i uśmiechu będzie brakować wielu…

Źródła: jastrzabpost.pl, www.chillizet.pl
Fotografie: Jastrzabpost.pl, Twitter.com

Może Cię zainteresować